Kolumbia: Ciała i dwie tony narkotyków na przejętym statku

Świat
Kolumbia: Ciała i dwie tony narkotyków na przejętym statku
Twitter/Armada de Colombia
Kolumbia: Na podkładzie statku odkryto narkotyki o szacowanej wartości ponad 80 milionów dolarów

Statek z narkotykami o wartości ponad 80 milionów dolarów i dwoma ciałami został przejęty u wybrzeży Kolumbii - powiadomił we wtorek portal "The Sun". Na statku znajdowały się również dwie żywe osoby, które wymagały pomocy medycznej.

Na opuszczony statek natknęła się kolumbijska marynarka wojenna. Po wejściu na pokład odkryto dwa ciała i 2,6 ton kokainy. Urzędnicy oszacowali, że wartość narkotyków wynosi 87,7 mln dolarów.

Kolumbia: Na statku znajdowały się jeszcze dwie żywe osoby

Na pokładzie znajdowały się również dwie żyjące osoby, które potrzebowały natychmiastowej pomocy medycznej. Mężczyźni zostali przeniesieni na sąsiedni statek i otrzymali pomoc. 

 


Trwa ustalanie, jak zmarły dwie osoby, których ciała odnaleziono na statku. Według władz mogło dojść do zatrucia gazem.

 

ZOBACZ: Pyrzowice: Zażartowali, że w bagażu mają narkotyki i broń. Nie weszli na pokład samolotu

 

Zarówno narkotyki, ocalali, jak i ciała zmarłych zostały przewiezione do Tumaco. Sprawą obecnie zajmuje się prokuratura. Marynarka wojenna Kolumbii przekazała, że zajęcie statku zapobiegło wprowadzeniu na rynek ponad 6 milionów dawek kokainy.

 

W sieci opublikowano nagranie, na którym zobaczyć można, jak funkcjonariusze weszli na pokład i odkrywali kolejne partie narkotyków. Jak widać, statek wodny jest częściowo zanurzony, typ ten wykorzystywany jest przez przemytników. Nowsze okręty mają możliwość niemalże całkowitego zanurzenia, co sprawia, że są ciężko wykrywalne przez radary czy sonary.  

anw/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie