USA. Udawała, że ma raka wielkości piłki. 19-letnia TikTokerka aresztowana

Świat
USA. Udawała, że ma raka wielkości piłki. 19-letnia TikTokerka aresztowana
TikTok/Pixabay
19-latka zebrała 38 tys. dolarów na fikcyjne leczenie

19-letnia studentka, popularna w Stanach Zjednoczonych TikTokerka, została aresztowana pod zarzutem kradzieży. Swoich obserwujących przekonywała, że ma raka i zostało jej maksymalnie pięć lat życia.

Madison Russo, studentka Uniwersytetu Św. Ambrożego w Stanach Zjednoczonych, w październiku 2022 roku ogłosiła na swoim TikToku, , że zdiagnozowano u niej białaczkę i raka trzustki. Dziewczyna twierdziła, że ma guza wielkości piłki nożnej.

USA. 19-latka kłamała, że ma raka. "11 proc. szans, że przeżyję"

To nie wszystko - o swoich smutnym losie mówiła także w rozmowie z North Scott Press. Wtedy wyznała, że nie jest w stanie opłacić operacji, które na nią czekają. 

 

ZOBACZ: USA: Sprzątał mieszkanie zmarłej babci. Został zastrzelony przez policjantów

 

Nastolatka w mediach społecznościowych mówiła, że potwierdziła diagnozę u dwóch różnych lekarzy. Za każdym razem brzmiała ona tak samo: 11 proc. szans na wygranie walki z nowotworem i maksymalnie pięć lat życia. Po takiej informacji ludzie postanowili pomóc młodej kobiecie.

 

Po założeniu zbiórki na GoFoundMe oszustka zebrała 38 tys. dolarów w darowiznach od 439 osób. Policja zarzuciła Russo, że jej leczenie to kłamstwo. 

TikTokerka aresztowana na uczelni

23 stycznia podczas zajęć na studiach, Madison Russo została wyprowadzona z uczelni przez funkcjonariuszy policji. Jak podają media, śledczy znaleźli w mieszkaniu Russo materiały medyczne, stojak do kroplówek, perukę, tabletki na nudności - to wszystko przepisane na nazwisko krewnego.

 

 

Studentka została zwolniona z więzienia w Scott County za kaucją 10 tys. dolarów i ma się stawić w sądzie 2 marca.

nb/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie