Kard. Stanisław Dziwisz o Janie Pawle II: Nie wolno patrzeć na opluwanie proroka naszych czasów

Polska
Kard. Stanisław Dziwisz o Janie Pawle II: Nie wolno patrzeć na opluwanie proroka naszych czasów
Biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Kardynał Stanisław Dziwisz

"Nie mogę milczeć wobec ataków na Jana Pawła II, które w ostatnich dniach dokonują się na oczach opinii publicznej. Z bólem muszę powiedzieć, że przybierają one na sile, zmierzając do podeptania pamięci o wszystkim, co Świętemu Papieżowi zawdzięcza Polska, i do zniszczenia jego dziedzictwa" - napisał kard. Stanisław Dziwisz w oświadczeniu dotyczącym papieża Jana Pawła II.

Oświadczenie zamieszczono w czwartek na stronie Archidiecezji Krakowskiej, kard. Stanisław Dziwisz odczytał je również podczas mszy w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie.

 

"Komu na tym zależy? Kto pod przykrywką dążenia do prawdy i obrony bezbronnych manipuluje faktami, wprowadza konflikty do naszego społeczeństwa, pogłębia podziały i zdezorientowanie wielu ludzi, którzy nie rozumieją, do czego ma doprowadzić szarganie dobrego imienia świętego Jana Pawła II?" - pyta osobisty sekretarz papieża.

Kard. Stanisław Dziwisz o Janie Pawle II: Nie wolno patrzeć z obojętnością na deptanie świętości

 

"Świat patrzy dziś na nasz naród ze zdumieniem, zszokowany tym, w jaki sposób spełniają się nad Wisłą słowa Ewangelii: 'Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie'. Chcę powiedzieć dziś z całą mocą: niszczenie zbiorowej pamięci prowadzi do samounicestwienia narodu, do odebrania jego tożsamości, od wieków budowanej na wartościach Ewangelii" - zaznaczył kardynał.

 

ZOBACZ: Orędzie marszałek Sejmu. "Spadkobiercy komunistów niszczą papieża po jego śmierci"

 

"Pragnę dziś z całą mocą zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli: nie wolno nam milczeć, nie wolno patrzeć z obojętnością na deptanie świętości, na opluwanie proroka naszych czasów" - dodał.

 

W ocenie kard. Dziwisza "przyszedł dla nas czas próby. To czas sprawdzianu, czy jesteśmy wierni dziedzictwu, które pozostawił nam Jan Paweł II swoim nauczeniem i posługą, cierpieniem i modlitwą. Trzeba nam dziś zdawać egzamin z miłości i wdzięczności Ojcu Świętemu za wolność, za podtrzymywanie wiary i budzenie nadziei, za jego życie, bez reszty oddane Bogu i umiłowanej ojczyźnie".

Reportaż Franciszkańska 3. O czym jest?

Oświadczenie zamieszczono w czwartek na stronie Archidiecezji Krakowskiej trzy dni po emisji reportażu TVN24 "Franciszkańska 3", którego autor przedstawił dokumenty i relacje świadków, które mają potwierdzać ustalenia dziennikarzy, że metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła w latach 1964-1978 miał tuszować przypadki pedofilii podległych mu księży. 

ml/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie