Wolbrom. Splądrował i okradł plebanię. Wcześniej obrabował kilkanaście innych parafii

Polska
Wolbrom. Splądrował i okradł plebanię. Wcześniej obrabował kilkanaście innych parafii
KPP Olkusz
"41-latek działał w warunkach recydywy i był już z skazany prawomocnym wyrokiem za podobne przestępstwa" - podała policja.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu (woj. małopolskie) zatrzymali dwóch mieszkańców województwa śląskiego w wieku 31 i 41 lat, którzy włamali się do parafii w Wolbromiu i ukradli pieniądze. Okazało się, że 41-latek obrabował w podobny sposób kilkanaście plebanii na terenie Śląska i Małopolski. Grozi mu 15 lat więzienia. Jego kompanowi - 10 lat.

"Do kradzieży z włamaniem na terenie jednej z wolbromskich parafii (woj. małopolskie) doszło 26 stycznia między godziną 14 a 15" - informuje kom. Katarzyna Matras, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

"Sprawcy włamali się do plebanii i po splądrowaniu pomieszczenia ukradli pieniądze" - podała policjantka.

 

ZOBACZ: Ksiądz chce minimum 100 złotych za kolędę. Parafianie nie kryją zdumienia


Funkcjonariusze ustalili, że przestępstwa mogły dokonać dwie osoby. Mieszkańcy województwa śląskiego w wieku 31 i 41 lat zostali zatrzymani w minioną środę. Wpadli w woj. śląskim.

 

- Mężczyźni zostali zatrzymani w miejscach, gdzie przebywali, jeden w gminie Świerklaniec, a drugi w gminie Tarnowskie Góry - powiedziała rzeczniczka olkuskiej policji Polsatnews.pl.

 

Tamtejsza komenda nie udziela bardziej szczegółowych informacji na temat postępowania, m.in. czy odzyskano skradzione mienie.

 

W czwartek śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty kradzieży z włamaniem do plebanii w Wolbromiu.

Włamał się do kilkunastu parafii, które okradł

Okazało się jednak, że 41-latek w okresie od października ubiegłego roku stycznia kilkanaście razy włamywał się do innych plebanii, głównie na terenie województwa śląskiego, które okradał.

 

W ubiegłym tygodniu podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu. Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował w piątek wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na dwa miesiące.

ZOBACZ: Szczecin. Zdemolował kościół, złamał księdzu szczękę. 33-latka nagrały parafialne kamery

 

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia. Jednak 41-latkowi, który działał w warunkach recydywy i był już wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za podobne przestępstwa, w tym kradzieże i włamania, grozi znacznie większy wymiar kary. Może pójść do więzienia nawet na 15 lat - podkreśliła olkuska policja w komunikacie.

Według komendy z Olkusza sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Mężczyźni wspólnie okradni plebanię w jednej z parafii w Wolbromiu (woj. małopolskie).KPP Olkusz
Mężczyźni wspólnie okradli plebanię w jednej z parafii w Wolbromiu (woj. małopolskie).

 

hlk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie