Chiny zakazały kobietom reklamowania bielizny. Zaczęli pokazywać ją mężczyźni

Świat
Chiny zakazały kobietom reklamowania bielizny. Zaczęli pokazywać ją mężczyźni
Douyin
Kobiety nie mogą reklamować bielizny. Zakaz nie dotyczy mężczyzn

Chińskie władze walczą z "nieprzyzwoitymi materiałami" w internecie, które mogą mieć charakter erotyczny. Dlatego zakazały kobietom pokazów bielizny na żywo. Panie zaczęły prezentować te części garderoby na manekinach lub wieszakach, ale nowe rozwiązanie nie cieszyło się popularnością. Dlatego damską bieliznę zaczęli pokazywać na sobie mężczyźni.

W Chinach ogromną popularnością cieszą się pokazy mody i promocja ubrań w relacjach na żywo w internecie. Z danych platformy Statista wynika, że rynek pokazów zakupowych może być wart nawet 700 miliardów dolarów.

 

Problem w tym, że właściciele firm stanęli przed nowym wyzwaniem. Władze zakazały prezentowania kobietom bielizny online, by ograniczyć "nieprzyzwoite materiały".  Działalność firm, które zgadzały się na pokazywanie skąpo ubranych kobiet w bieliźnie, została znacznie ograniczona.

Firmy się poddają. Zmieniły taktykę

Przedsiębiorstwa nie chciały jednak tracić dochodów z tak dużego rynku, więc wymyśliły nowe rozwiązanie. Ponieważ prawo dotyczy wyłącznie kobiet, damską bieliznę zaczęli nosić mężczyźni. W serwisie Douyin (chińska wersja TikToka - red.), pokazują koronkowe koszule nocne, gorsety i staniki.

 

 

"Nie mamy wyboru. Projekty nie mogą być pokazywane przez nasze koleżanki, więc wykorzystamy naszych kolegów" - mówi w rozmowie z Jiupai News pan Xu, właściciel jednej z firm zajmujących transmisją z pokazów.

To nie koniec zakazów?

Nie wiadomo jak długo firmy będą mogły stosować takie rozwiązanie, ponieważ władze Chin szykują nowe prawo. Teraz Komunistyczna Partia Chin chce walczyć ze "zniewieściałym" wizerunkiem mężczyzn - informuje Reuters.

 

ZOBACZ: Chiny: Nowy sposób na narkotyki. Policja będzie wykorzystywać wiewiórki

 

Od 2021 roku Chiny uzupełniają przepisy, które na programy telewizyjne i internetowe nakładają kolejne ograniczenia, tak by media charakteryzowały się bardziej "patriotyczną atmosferą".

 

Nowe przepisy mają obejmować również platformę Douyin i blokować treści z mężczyznami, które Partia uznaje za "wypaczone" lub "wulgarne".

jk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie