Katowice. Obława na kierowcę. Uciekł przed kontrolą i próbował potrącić policjanta

Polska
Katowice. Obława na kierowcę. Uciekł przed kontrolą i próbował potrącić policjanta
Flickr/Lukas Plewnia
Zdj. ilustracyjne

Funkcjonariusze poszukują mężczyzny, który w piątek, uciekając przed kontrolą, uderzył w radiowóz i usiłował potrącić policjanta. Mundurowi strzelili w koła odjeżdżającego auta i ruszyli w pościg. Po kilku kilometrach mężczyzna porzucił samochód i uciekł pieszo.

- W piątek po godz. 16:00 policjanci podjęli próbę skontrolowania samochodu ford mustang, który był zaparkowany przy ulicy Armii Krajowej w Katowicach - powiedział asp. Olaf Burakiewicz z zespołu prasowego śląskiej policji.

 

- Gdy funkcjonariusze podchodzili do samochodu, kierujący gwałtownie ruszył do tyłu, uderzając w stojący za nim radiowóz - przekazał policjant. Jak dodał, ford następnie odjechał, nie zważając na stojącego mu na drodze mundurowego.

 

Funkcjonariusze oddali kilka strzałów w koła odjeżdżającego samochodu i ruszyli w pościg. O incydencie powiadomiono wszystkie radiowozy.

Za atak na policjanta może grozi do 10 lat więzienia

- Kierowca porzucił samochód ok. 2 km dalej, na ulicy Maków, i uciekł pieszo - poinformował Burakiewicz. - W poszukiwania włączyli się funkcjonariusze oddziałów prewencji, użyto psa tropiącego. Mężczyzny nie udało się zatrzymać - przekazał.

 

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje prokuratura. Dla dobra śledztwa, policjanci nie ujawniają szczegółów.

 

ZOBACZ: Warszawa. Zderzenie radiowozu z pojazdem przewozu osób na Targówku. Policjant pouczony

 

Nie ucierpiał funkcjonariusz, którego próbował potrącić kierowca forda. Za atak na policjanta może grozi do 10 lat więzienia.

mbl/zdr/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie