Agata Kornhauser-Duda w Białym Domu. Spotkała się z pierwszą damą USA

Świat
Agata Kornhauser-Duda w Białym Domu. Spotkała się z pierwszą damą USA
Twitter/Marek Magierowski
Pierwsze damy Jill Biden i Agata Kornhauser–Duda

Małżonka prezydenta Andrzeja Dudy Agata Kornhauser–Duda przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych. W środę spotkała się w Białym Domu z pierwszą damą USA Jill Biden. Rozmowy dotyczyły pomocy ukraińskim dzieciom dotkniętym traumą wojenną.

W kilka dni po wizycie prezydenta USA Joe Bidena w Polsce, małżonka prezydenta Andrzeja Dudy Agata Kornhauser-Duda pojechała do Stanów Zjednoczonych. Spotkała się tam z pierwszą damą USA Jill Biden, która nie była obecna w Warszawie.

Agata Kornhauser-Duda w Białym Domu

Ambasador Polski w Waszyngtonie Marek Magierowski udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie obu pań i wyjaśnił, że pierwsze damy podczas spotkania omówiły kwestię pomocy ukraińskim dzieciom, które zmagają się z traumą wojenną. 

 

 

Wcześniej, we wtorek, Kornhauser–Duda rozmawiała o polonijnej edukacji i tożsamości narodowej z nauczycielami, rodzicami i uczniami z Polskiej Szkoły przy Ambasadzie RP w Waszyngtonie i Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii Matki Boskiej Królowej Polski i św. Maksymiliana Kolbe w Silver Spring.  

 

Joe Biden o Agacie Kornhauser-Dudzie: Kochamy panią

Na zaangażowanie polskiej pierwszej damy w pomoc uchodźcom zwracał uwagę prezydent USA podczas przemówienia w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

 

ZOBACZ: Agata Duda zabrała głos. "Zwracam się do was jako żona Andrzeja"

 

- Jesteśmy z milionami uchodźców tej wojny, którzy zostali przyjęci w Europie i USA, szczególnie tutaj, w Polsce. Zwykli ludzie w całej Europie robili wszystko co mogli, by pomóc i nadal to czynią. Liderzy polskiego biznesu, społeczeństwa obywatelskiego, kultury - w tym Pierwsza Dama RP, która jest dziś tutaj z nami - przewodzili z sercem i determinacją, pokazując wszystko to, co dobre w ludzkim duchu - powiedział Biden.

 

- Pani prezydentowo, kochamy panią. Dziękuję wam wszystkim - dodał amerykański przywódca.

pgo/grz/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie