Bogdan Klich w "Gościu Wydarzeń": Zachowanie Polski może spowodować efekt kuli śnieżnej

Polska
Bogdan Klich w "Gościu Wydarzeń": Zachowanie Polski może spowodować efekt kuli śnieżnej
Polsat News
Bogdan Klich

- Bardzo dobrze się stało, że polskie czołgi Leopard trafiły do Ukrainy - powiedział senator KO Bogdan Klich w "Gościu Wydarzeń". - Trzeba pochwalić premiera Morawieckiego. Zachowanie Polski może spowodować efekt kuli śnieżnej - wyjaśnił. Polityk przekazał również informację o planowanym pakcie senackim. - Podpisanie go będzie ważnym wydarzeniem politycznym - dodał.

- Niemców należy pytać o ich obietnice przekazania czołgów - powiedział były minister obrony narodowej Bogdan Klich u Katarzyny Zdanowicz w programie "Gość Wydarzeń". - Liczę, że inne kraje, dzięki sprawnemu działaniu Polski, po prostu przyspieszą przekazanie swoich czołgów. Ukraińcy potrzebują uzbrojenia pancernego jak powietrza - dodał.

 

Jak przekazał senator KO, Ukraina pragnie, aby za "koalicją pancerną" poszła "koalicja samolotowa". - To będzie kolejny krok, aby zabezpieczyć ich niebo - wyjaśnił. Polityk opozycji stwierdził, że "trzeba poczekać na decyzję USA o przekazaniu przez Polskę Ukrainie F-16".

"Podpisanie paktu senackiego będzie ważnym wydarzeniem politycznym"

- Orlen powinien wstrzymać pobieranie ropy z gazociągu rosyjskiego od razu jak skończył się kontrakt, czyli na początku lutego - powiedział polityk, odnosząc się do ostatnich decyzji spółki. - Pobieranie ropy po wygaśnięciu kontraktu było błędem. Każdy dzień kupowania jej to było finansowanie wojny w Ukrainie - przekazał.

 

- Kijów najbardziej potrzebuje teraz amunicji - stwierdził Klich. - Bardzo wyraźnie zaznaczył to prezydent Wołodymyr Zełenski na spotkaniu, które odbył z parlamentarzystami z Europy - dodał.

 

WIDEO: Bogdan Klich w "Gościu Wydarzeń": Zachowanie Polski może spowodować efekt kuli śnieżnej

 

 

Katarzyna Zdanowicz zapytała też o piątkową Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

 

Wielkie faux pas ze strony organizatorów - obawiają się Donalda Tuska - stwierdził Klich o braku zaproszenia lidera PO na RBN. - Jest to zasłużona osoba dla kontaktów polsko-ukraińskiej, to on już w 2014 roku wnioskował o zbadanie artykułu 4 z paktu NATO.

 

ZOBACZ: Ukraina: Szef MON Ołeksij Reznikow na prośbę Wołodymyra Zełenskiego pozostanie na stanowisku

 

Były minister obrony narodowej przekazał także informację o planach opozycji. - Pakt senacki będzie rozwiązaniem ramowym. Trwają rozmowy na temat szczegółów - wyjaśnił. - Podpisanie paktu senackiego będzie ważnym wydarzeniem politycznym nadchodzącego tygodnia - przekazał Bogdan Klich. - To będzie już decyzja, że zdecydowaliśmy się iść razem do wyborów - dodał.

 

Wcześniejsze wydania programu można obejrzeć TUTAJ.

mbl/ac/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie