USA, Arizona: Farmer zastrzelił Meksykanina, który wtargnął na jego ziemię. Usłyszał zarzut rasizmu

Świat
USA, Arizona: Farmer zastrzelił Meksykanina, który wtargnął na jego ziemię. Usłyszał zarzut rasizmu
Santa Cruz County Sheriff's Office
Amerykanin przekonuje, że oddał jedynie strzały ostrzegawcze w powietrze, kiedy zobaczył grupę mężczyzn uzbrojonych w karabiny AK-47

75-letni George Alan Kelly, ranczer z Arizony, został oskarżony o zabójstwo obywatela Meksyku, który wtargnął na jego ziemię w pobliżu granicy. Usłyszał również dodatkowy zarzut - napaści na tle rasowym.

75-letni George Alan Kelly jest oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia i dwa zarzuty napaści na tle rasowym w związku ze śmiercią 48-letniego Gabriela Cuen-Butimea, który wtargnął na jego ranczo przy granicy z Meksykiem, w pobliżu miasta Nogales. 

 

ZOBACZ: Poszukiwany Czech znaleziony martwy we Wrocławiu. Był podejrzany o zabójstwo kobiety

 

Do zdarzenia doszło 30 stycznia. Farmer zastrzelił Meksykanina, kiedy wtargnął na jego posesję. Biuro szeryfa twierdzi, że w dniu, w którym doszło do zastrzelenia Cuen-Butimey, 75-latek miał użyć "karabinu, śmiertelnej broni lub niebezpiecznego narzędzia" wobec dwóch innych, niezidentyfikowanych osób.

Oskarżony: Byli uzbrojeni w karabiny AK-47

Amerykanin przekonuje, że oddał jedynie strzały ostrzegawcze w powietrze, kiedy zobaczył grupę mężczyzn uzbrojonych w karabiny AK-47. Ciało Gabriela Cuen-Butimea Amerykanin miał znaleźć po kilku godzinach, kiedy pojechał sprawdzić stan swojego konia. 

 

Obrońca farmera, Brenna Larkin, powiedziała, że handlarze narkotyków i ludźmi zajmowali się na terenie posiadłości jej klienta "zabezpieczeniem tras przerzutowych". Przekonuje, że teraz przestępcy zastraszają świadków i kierują śledztwo na fałszywe tory. Sprawa Kelly'ego ma być przez nich wykorzystywana, jako wiadomość dla innych, by im nie przeszkadzali w działalności.

 

Larkin zwróciła uwagę na kilka istotnych błędów popełnionych w śledztwie w sprawie śmierci Cuen-Butimea, w tym brak dowodów balistycznych łączących Kelly'ego ze strzelaniną oraz brak weryfikacji potencjalnych świadków przez śledczych, pomimo niespójnych zeznań.

Prokurator: Strzelił nieuzbrojonemu człowiekowi w plecy

Innego zdania jest prokurator stanowy Kim Hunley. Podczas rozprawy przekonywał, że Kelly "strzelił nieuzbrojonemu człowiekowi w plecy, gdy ten uciekał ratując życie".

 

ZOBACZ: Lubelskie. 82-latek zastrzelił wiewiórkę z broni pneumatycznej. Tłumaczył, że kradła mu orzechy

 

Kelly przebywa w areszcie, a kaucją ustalono początkowo na 1 milion dolarów. W serwisie GoFundMe zorganizowano kilka zbiórkę, by zebrać pieniądze na pokrycie kaucji 75-latka, ale portal zablokował je wszystkie. Na ostatniej rozprawie sędzia Emilio G. Velasquez nie zgodził się na obniżenie kaucji, ale zgodził się, by zmienić ją na poręczenie w tej samej kwocie. Kolejne przesłuchanie oskarżonego ma odbyć się w najbliższy piątek.  

grz/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie