Francja. 16-letni uczeń zabił nauczycielkę języka hiszpańskiego

Świat
Francja. 16-letni uczeń zabił nauczycielkę języka hiszpańskiego
Facebook/St Thomas d'Aquin
Liceum św. Tomasza z Akwinu w Saint-Jean-de-Luz

Nie żyje nauczycielka języka hiszpańskiego w katolickim liceum Saint-Thomas d'Aquin we Francji, którą podczas lekcji zaatakował 16-letni uczeń - informuje "Le Figaro". Nastolatek miał słyszeć w nocy głosy, które "prosiły go o zamordowanie nauczyciela"

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 10 w katolickiej szkołę średniej Saint-Thomas d'Aquin w Saint-Jean-de-Luz w południowej Francji.

Zamordował, bo "prosiły go o to głosy"

Podczas lekcji języka hiszpańskiego w drugiej klasie 16-letni uczeń zaatakował nauczycielkę. Źródło zbliżone do sprawy, poinformowało "Le Figaro", że kobieta została ugodzona nożem w okolice serca. Jej życia nie udało się uratować. Miała około 50 lat.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Nie żyje 26-letnia nauczycielka Rachel Morgan

 

Nastolatek został zatrzymany przez policję. Z jego tłumaczeń miało wynikać, że zrobił to, "bo w nocy słyszał głosy, które go o to prosiły" - dowiedział się "Le Figaro". Z kolei mirror.co.uk informuje, że uczeń twierdził, że jest opętany.

 

Uczniowie liceum zostali odesłani do domów. 

Minister edukacji jedzie na miejsce tragedii

Kondolencje rodzinie złożył minister edukacji narodowej Pap Ndiaye. Poinformował, że niezwłocznie udaje się do szkoły w Saint-Jean-de-Luz.

 

 

"Po przerażającej tragedii, do której doszło dziś rano w Saint-Jean-de-Luz, cała Francja pogrążona jest w żałobie. Serdeczne myśli kieruję do rodziny zmarłej nauczycielki, do jej bliskich, do współpracowników i do uczniów szkoły." - przewodnicząca Zgromadzenia Narodowego.

 

 

pgo/dk/Le Figaro/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie