USA. Dwaj 16-latkowie zabili nauczycielkę. Powodem były złe stopnie

Świat
USA. Dwaj 16-latkowie zabili nauczycielkę. Powodem były złe stopnie
AP/ zdj. ilustracyjne
Do morderstwa doszło rok temu

Zła ocena wystawiona przez nauczycielkę hiszpańskiego, Nohemę Graber, była motywem jej zabójstwa - przekazali we wtorek śledczy ze stanu Iowa w USA. Kobieta zginęła od uderzeń kijem baseballowym.

Frustracji spowodowana złą oceną miała być wyłącznym powodem ataku na Nohemę Graber w listopadzie 2021 roku. Morderstwa dokonali Willard Miller i Jeremy Goodale, wówczas 16-letni uczniowie Fairfield High School. 

 

Chłopcy śledzili kobietę do parku, gdzie ta zwykła odbywać popołudniowe spacery. Zdaniem śledczych jej autem odjechało dwóch mężczyzn, który okazali się potem sprawcy morderstwa. 

 

Ciało kobiety odnaleziono dzień później, ukryte pod plandeką, taczkami i podkładami kolejowymi. Auto odkryto porzucone na końcu jednej z dróg w mieście.

"Słaba ocena jest motywem morderstwa"

Miller miał tłumaczyć policji, że nie podobał mu się sposób, w jaki nauczycielka uczyła języka obcego oraz zdenerwował go fakt otrzymania niskiej oceny, która zaniżała jego średnią. - Uważamy, że słaba ocena jest motywem morderstwa - ocenili w dokumencie przedłożonym do sądu prokurator okręgowy Jefferson Chauncey Molding i asystent prokuratora generalnego stanu Iowa Scott Brown.

 

ZOBACZ: Podwójne morderstwo w Opolskiem. Zatrzymano syna małżeństwa

 

Chłopcy ponadto mieli nie przyznawać się do zbrodni oraz mieszać i zmieniać zeznana. Obaj mieli też publikować nagrania i wiadomości dotyczące zabójstwa w mediach społecznościowych. 

 

 

Dziś 17-latkowie zostaną osądzeni jak dorośli. W stanie Iowa karą za morderstwo jest dożywocie. Orzeczenia Sądu Najwyższego stanu Iowa wymagają, aby młodociani, skazani za nawet najpoważniejsze przestępstwa, mieli szansę na zwolnienie warunkowe po odbyciu określonego czasu kary.

laf/zdr/AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie