USA. Aligator w Prospect Park na Brooklynie w Nowym Jorku

Świat
USA. Aligator w Prospect Park na Brooklynie w Nowym Jorku
District Council 37
Aligator został zauważony w parku na nowojorskim Brooklynie

Ponad metrowy aligator znaleziony w małym jeziorze położonym w parku Prospect Park na Brooklynie w Nowym Jorku. Gad miał zostać zlokalizowany w niedzielę rano, w pobliżu popularnej plaży. Drapieżnik został odłowiony.

"To zupełnie niespodziewane" - powiedział dla "New York Post" Joseph Puleo, wiceprezes Rady Okręgowej, która reprezentuje pracowników parku miejskiego. Nikt nie przypuszczał, że w zbiorniku na terenie parku znajduje się groźny drapieżnik. 

 

Puleo poinformował, że pracownicy obiektu zostali powiadomieni o obecności aligatora w jeziorze. Okazało się, że mierzące cztery stopy zwierzę pozostawało w bezruchu. 

"Dość przerażające"

Aligator został złapany w pobliżu popularnej plaży. Według NYP spacerowicze, wędkarze i rodzice dzieci, które często bawią się w tej okolicy, byli dość zaniepokojeni. 

 

Zwierzę było bardzo ospałe i prawdopodobnie przerażone zimnemDistrict Council 37
Zwierzę było bardzo ospałe i prawdopodobnie przerażone zimnem

 

"Co? Aligator?! Oh, mój Boże" - miał powiedzieć Jacob, ojciec dwójki dzieci, które często bawiły się w okolicy brzegu jeziora. "To dość przerażające, ponieważ ta część jest dość zdominowaną przez dzieci częścią parku" - powiedział. 

 

ZOBACZ: USA. Pyton birmański połknął aligatora w całości. Węże te są na Florydzie gatunkiem inwazyjnym

 

Pracownicy złapali gada i przewieźli w bezpieczne miejsce, gdzie ma zostać zbadany. Przypuszcza się, że zwierzę pochodziło z prywatnej hodowli. Prawdopodobnie został porzucony przez właściciela.

"Forfiter" bohaterem memów. Ten film stał się hitem

Aligator o podobnych wymiarach stał się w 2008 roku obiektem żartów po opublikowaniu w serwisie Youtube wideo ze spotkania mieszkającego w USA Polaka.

 

Nagranie zatytułowane "Alligator Attack in ILLINOIS !" (pisownia oryg. - red.) wrzucone do internetu przez użytkownika o pseudonimie kr3ws4ta przedstawiało karmienie drapieżnego gada przez wujka właścicielki kanału. "Jakimś sposobem to coś musiało zostać wypuszczone i znalazło się w wodzie. Mój wujek zostaje zaatakowany przez aligatora" - brzmiał opis wideo.

 

Uwaga - w materiale występują wulgaryzmy!

 

ap/map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie