Joe Biden w Kijowie. Propagandysta Kremla Siergiej Mardan: Demonstracyjne upokorzenie Rosji

Świat
Joe Biden w Kijowie. Propagandysta Kremla Siergiej Mardan: Demonstracyjne upokorzenie Rosji
PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Joe Biden z wizytą w Kijowie

Demonstracyjne upokorzenie Rosji - tak wizytę prezydenta USA Joe Bidena w Kijowie skomentował "medialny żołnierz Putina" Siergiej Mardan. Władze Rosji na razie zdawkowo komentują obecność amerykańskiego przywódcy w Ukrainie.

W poniedziałek przed południem ukraińskie media poinformowały, że w z wizytą w Kijowie przebywa prezydent USA Joe Biden. Chwilę później informację potwierdzili obaj przywódcy w mediach społecznościowych. 

Zacharowa: Biden ze swoim podopiecznym Zełenskim

Pojawiły się też pierwsze reakcje strony rosyjskiej. Rzeczniczka MSZ Rosji Marija Zacharowa w serwisie Telegram udostępniła zdjęcie obu prezydentów, którzy odwiedzili Monaster św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach, z dopiskiem: "Który z nich jest prawosławny?"

 

 

W kolejnym wpisie Zacharowa przypomniała historię byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego. "Biorąc pod uwagę dzisiejsze nagranie Bidena ze swoim podopiecznym Zełenskim z Kijowa, nie można zapomnieć o losie wszystkich wcześniejszych amerykańskich projektów" - napisała.

 

 

Na temat wizyty wypowiedział się także  Michaił Szeremet, deputowany do Dumy Państwowej Rosji. - To jest prowokacja, inaczej tego nie można nazwać. Wizyta na terytorium kraju będącego stroną konfliktu to wyzywający i rażący krok, który będzie miał bezlitosne konsekwencje dla reżimu w Kijowie - powiedział w propagandysta, powielając rosyjskie kłamstwa o rzekomym reżimie w Kijowie.

Kremlowski propagandysta: Demonstracyjne upokorzenie Rosji 

Na niespodziewane pojawienie się prezydenta USA w stolicy Ukrainy zareagował kremlowski propagandysta, Siergiej Mardan. Prezenter telewizyjny nazywany jest często "medialnym żołnierzem Putina".

 

ZOBACZ: Prezydent USA Joe Biden z wizytą w Kijowie  

 

"Biden w Kijowie. Demonstracyjne upokorzenie Rosji. Opowieści o cudownym wydźwięku można zostawić dzieciom. Dokładnie tak, jak zaklęcia o świętej wojnie, którą prowadzimy z całym Zachodem. Prawdopodobnie w świętej wojnie zdarzają się przerwy obiadowe" – napisał na Telegramie kremlowski propagandysta.

 

Prezydent USA Joe Biden w Kijowie

W poniedziałek Joe Biden przybył do Kijowa z niezapowiedzianą wizytą. Informacje o wizycie prezydenta USA w Ukrainie potwierdził prezydent Wołodymyr Zełenski. Podczas wizyty w Ukrainie Biden zapowiedział nowy pakiet pomocy wojskowej warty 500 mln dolarów.

 

Prezydent USA Joe Biden złoży wizytę w Polsce 22 lutego. We wtorek po południu w Warszawie, w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego, wygłosi przemówienie do narodu polskiego. Podczas wizyty Bidena zaplanowane jest spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, a także - w środę - jego udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki, gdzie mowa będzie o dalszym wsparciu Ukrainy.

pgo/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie