Śląskie: Dziesięciomiesięczna dziewczynka w stanie krytycznym. Matka z zarzutami

Polska
Śląskie: Dziesięciomiesięczna dziewczynka w stanie krytycznym. Matka z zarzutami
Polsat News/Pixabay/RitaE
Dziecko trafiło do szpitala z obrażeniami wskazującymi na podtopienie

Dziesięciomiesięczna dziewczynka trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jest w ciężkim stanie. Jej obrażenia wskazują na możliwość podtopienia. - Rokowania są mocno niepewne. Najbliższe dni będą decydujące - powiedział w rozmowie z Polsat News rzecznik placówki Wojciech Gumułka. Matka dziewczynki usłyszała zarzuty, a sąd podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu.

- Dziewczynka trafiła do szpitala śmigłowcem LPR. Od początku stan był bardzo ciężki, wręcz krytyczny. Obrażenia, z którymi trafiła do nas wskazują na możliwość podtopienia - powiedział w rozmowie z Polsat News rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka Wojciech Gumułka.

 

ZOBACZ: Ostrów Wielkopolski: W kieszeni ucznia wybuchł telefon. Nauczycielka ewakuowała klasę

 

Dziesięciomiesięczna dziewczynka przebywa na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. - Jest w śpiączce farmakologicznej. Lekarze cały czas prowadzą walkę o jej życie - podkreślił.

Dziecko z objawami podtopienia. "Najbliższe dni będą decydujące"

Rzecznik dodał, że dziecko "prawdopodobnie długo przebywało pod wodą", o czym świadczą obrażenia neurologiczne, które "są bardzo trudne do terapii". 

 

ZOBACZ: Rzeszów: 28-latek i jego 22-letnia partnerka gwałcili własne dzieci i rozpowszechniali pornografię

 

- Rokowania są mocno niepewne. Najbliższe dni będą decydujące - przekazał Gumułka. 

 

Jak informuje PAP, matka dziecka usłyszała zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Razem z córką mieszkały w Tworogu (woj. śląskie).

 

To matka dziewczynki miała zadzwonić na numer alarmowy. Kobieta przyznała się do winy, jednak odmówiła składania wyjaśnień. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach aresztował kobietę na trzy miesiące.

dsk/map/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie