Uciekł z miejsca wypadku i opluł policjantkę. 31-letni Polak aresztowany

Świat
Uciekł z miejsca wypadku i opluł policjantkę. 31-letni Polak aresztowany
Twitter/Polizei NRW DO
31-letni Polak opluł policjantkę oraz radiowóz. Został aresztowany

Kierowca ciężarówki z Polski spowodował wypadek w Niemczech, a następnie próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Kiedy 31-latek został zatrzymany przez policję, zaczął zachowywać się agresywnie. Mężczyzna opluł policjantkę oraz radiowóz. Został aresztowany i przewieziony na komisariat.

Wypadek miał miejsce we wtorek w miejscowości Kassel w środkowych Niemczech. Ok. godz. 18:50 na Holländischen Straße ciężarówka na polskich tablicach rejestracyjnych wjechała w naczepę prowadzoną przez 29-letniego Niemca. Sprawca kolizji z Polski rzucił się do ucieczki.

 

Poszkodowany ruszył w pogoń za 31-latkiem. Dogonił go na światłach i próbował zmusić do zatrzymania. Mężczyzna jednak jak gdyby nigdy nic odjechał.

Niemcy: Agresywny Polak opluł policjantkę. 31-latek został aresztowany

O sytuacji została zawiadomiona policja. Poszkodowany, który cały czas jechał za 31-latkiem, podał funkcjonariuszom dokładną lokalizację. Mundurowym udało się zatrzymać polską ciężarówkę kilka minut później przy węźle północnym.

 

ZOBACZ: Niemcy: Seria burd Polaków na stacji S-Bahn Warschauer Straße. Bójka, łapanie za piersi

 

31-letni kierowca bardzo mocno zdenerwował się na widok funkcjonariuszy. "Zaczął ich obrażać, splunął na but policjantki i opluł radiowóz" - poinformowała niemiecka policja w komunikacie.

 

Polak został aresztowany i trafił na komisariat. Wszczęto przeciwko niemu dwa postępowania karne: za ucieczkę z miejsca wypadku oraz znieważenie policjantów. Oba śledztwa są w toku.

jkm/PGO/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie