Niemcy. Poszukiwany tester medycznej marihuany. Może zarobić osiem tysięcy euro

Technologie
Niemcy. Poszukiwany tester medycznej marihuany. Może zarobić osiem tysięcy euro
Flickr/Cannabis Urlaub
Medyczna marihuana jest dopuszczona do użytku w Niemczech

Legalne palenie trawki, za które można dostać osiem tysięcy euro miesięcznie, to jedna z najnowszych ofert pracy w Niemczech. Koloński dystrybutor konopi Cannamedical poszukuje chętnych do testowania jakości swoich produktów z medycznej marihuany. Firma stawia jednak warunek - trzeba mieć zezwolenie na używanie tej substancji.

Jedna z największych firm specjalizujących się w medycznej marihuanie w Niemczech, Cannamedical Pharma, ogłosiła nabór na stanowisko "sommeliera konopi", czyli kogoś, kto będzie testował jakość produktu przez jego spożywanie.

 

"Podstawą naszego sukcesu są wykwalifikowani i zadowoleni pracownicy, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić leki najwyższej jakości. Szukamy utalentowanych i zmotywowanych ludzi, którzy pomogą nam się rozwijać" - napisano w ogłoszeniu. 

 

- Od lat opinie pacjentów o naszych produktach są jedną z najważniejszych informacji - wyjaśnia Burak Seckinok, dyrektor sprzedaży Cannamedical Pharma. - Oczywiście dużą rolę odgrywa tu jakość - dodał. 

Wynagrodzenie: osiem tysięcy euro miesięcznie

- Szukamy kogoś, kto będzie monitorował standardy naszych plantatorów w krajach produkcji: w Australii, Kanadzie, Portugalii, Macedonii i Danii. Zaś tutaj, w Niemczech, powinien on również sprawdzić jakość dostarczonego materiału - stwierdził dyrektor firmy David Henn.

 

- Warunkiem jest to, że sam jest aktywnym pacjentem, który zażywa marihuanę. Dopiero wtedy może brać udział w rekrutacji - dodał Henn.

 

ZOBACZ: Tajlandia. Mnisi na odwyku. Mieli pozytywny wynik testu na narkotyki

 

Medyczna marihuana jest stosowana m.in. w leczeniu przewlekłego bólu oraz w terapiach onkologicznych. Decyzję o przepisaniu recepty na konopie podejmuje lekarz po kwalifikacji pacjenta.

Spore zainteresowanie ofertą pracy

Zainteresowanie pracą testera jest duże. Spłynęło już ponad 100 zgłoszeń. Jak przekazał dyrektor firmy, wynagrodzenie będzie zależało od kwalifikacji.

 

- Możemy sobie pozwolić na wypłacanie do 100 000 euro rocznie - przekazał. - Wyniesie to nieco ponad osiem tysięcy miesięcznie - podsumował Henn.

 

mbl/grz/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie