Szkocja: Chcą wybudować willę za pięć mln funtów. Sąsiedzi protestują

Świat
Szkocja: Chcą wybudować willę za pięć mln funtów. Sąsiedzi protestują
Pixabay

Lisa Charters i mąż Craig z pieniędzy wygranych na loterii chcą wybudować swój wymarzony dom, ale na przeszkodzie stanęli im sąsiedzi - powiadomił portal The Sun. Do rady miasta wpłynęło ponad 60 skarg w sprawie projektu. Mimo to władze wydały zgodę na budowę domu.

Rodzice Lisy w 2016 wygrali na loterii 33 miliony funtów, z czego część przekazali córce. Lisa razem z mężem pieniądze przeznaczyli na podróże, a teraz zamierzają wydać część na budowę domu. 

Jak podaje portal, para planuje zburzyć swój dom o wartości 870 tys. funtów. Otrzymali już pozwolenie w sprawie. Na miejscu starego domu ma stanąć luksusowa willa - para zdecydowała się na projekt trzypiętrowego budynku. 

Ponad 60 skarg do rady miasta ws. projektu

Dom stanie na przedmieściach Edynburga. Jak podaje The Sun, plany zostały upublicznione jeszcze w ubiegłym roku. Można na nich dokładnie zobaczyć, jak będzie wyglądał budynek.


Po obejrzeniu planów sąsiedzi zaczęli protestować, nie godzą się to, by dom został postawiony zgodnie z planami - skierowano w tej sprawie ponad 60 listów do rady miasta. Jednak zdaniem radnych nie ma do przeciwwskazań, by doszło do realizacji projektu. Media nie powiadomiły, co sprawia, że sąsiedzi sprzeciwiają się budowie domu. 
 
Radny Euan Hyslop przekazał, że rozumie obawy mieszańców, ale nowy dom będzie stanowić "interesujący dodatek" dla architektury miasta. Mimo skarg sąsiadów, para będzie mogła wybudować nowy dom zgodnie z planami – w środę w tej sprawie została wydana zgoda.

 

anw/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie