Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Brukseli z Wołodymirem Zełenskim

Świat
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Brukseli z Wołodymirem Zełenskim
Kancelaria Premiera
Premier Morawiecki spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Brukseli z Wołodymyrem Zełenskim. Szef polskiego rządu zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z prezydentem Ukrainy. Obaj politycy brali udział w szczycie przywódców państw Unii Europejskiej w Brukseli.

"Sojusznicy i przyjaciele" - napisał pod zdjęciem ze spotkania szef polskiego rządu. Politycy rozmawiali w Brukseli po szczycie przywódców państw UE. 

 

Zdjęcia ze spotkania pojawiły się w mediach społecznościowych premiera Mateusza Morawieckiego oraz Kancelarii Premiera. 

 

"Rosja jest agresorem. Przez lata ostrzegaliśmy przed jej imperializmem. Dlatego Polska jako pierwsza stanęła po stronie Ukrainy i pokazała, że to wojna o przyszłość Europy i wolność świata" - przypomniała na Twitterze Kancelaria Premiera. 

 

Wołodymyr Zełenski w Bruskeli

- Wracając do Europy, wracamy do siebie do domu. Staję przed państwem, żeby bronić naszego prawa powrotu do domu. Wszystkich Ukraińców w różnym wieku, o różnych przekonaniach politycznych, o różnym statusie społecznym, o różnych przekonaniach religijnych. Wszyscy mamy za sobą wspólną europejską historię - mówił prezydent Ukrainy w swoim wystąpieniu przed Parlamentem Europejskim.

 

ZOBACZ: Wołodymyr Zełenski o Emmanuelu Macronie: Myślę, że naprawdę się zmienił

 

- Próbuje się nam odebrać europejski sposób życia poprzez wojnę totalną. Ale my na to nie pozwolimy. Ta wojna totalna, którą Rosja rozpoczęła nie toczy się tylko o takie czy inne terytorium, w takim czy innym miejscu w Europie. Zagrożenie polega na tym, że mamy do czynienia z dyktatorem, który ma ogromne zasoby i rezerwy sowieckiej broni, jak również innych reżimów jak Iran - dodał. 

dsk/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie