Hanna Gill-Piątek odchodzi z partii Polska 2050. Posłanka wydała oświadczenie

Polska
Hanna Gill-Piątek odchodzi z partii Polska 2050. Posłanka wydała oświadczenie
Polsat News

Hanna Gill-Piątek opuściła Polskę 2050. Posłanka poinformowała o swojej decyzji w środę przed południem za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Podjęłam niezwykle trudną decyzję, bo przez dwa i pół roku całą moją pracę włożyłam w budowanie nowej polityki" - napisała w załączonym oświadczeniu.

Posłanka wyraziła zadowolenie, że Polska 2050 weszła na "nową drogę", jednocześnie zaznaczyła, że to nie jest już "moja droga". Jednocześnie przekonywała, że decyzja o opuszczeniu ugrupowania dużo ją kosztuje. 

 

Gill-Piątek podziękowała za dotychczasową współpracę Szymonowi Hołowni, sejmowym kolegom i wolontariuszom ruchu. 

 

Przypomniała, że jej zdaniem w nadchodzących wyborach opozycji potrzebny jest silny blok "zdolny do pokonania partii Jarosława Kaczyńskiego".

 

 

Na koniec przekonywała, że będzie kontynuować swoją pracę, a decyzje podczas głosowań będzie podejmować w oparciu o to, co obiecała wyborcom. 

Konflikt Hołowni z Gill-Piątek

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia o konflikcie Gill-Piątek z Szymonem Hołownią. Pod koniec stycznia Interia donosiła, że lider ruchu podczas dyskusji z kierownictwem opozycyjnych klubów parlamentarnych krytycznie wypowiadał się na temat posłanki.

 

Jak poinformował polityk znający przebieg spotkania, Hołownia miał stwierdzić, że "jego koleżanka wyszła przed szereg i nie ma kompetencji, żeby ogłaszać decyzje dotyczące jego ugrupowania". Słowa te odnosiły się do sprzecznego stanowiska posłanki z linią Polski 2050 w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. 

 

ZOBACZ: Hanna Gill-Piątek: To próba wbicia klina między mnie a Hołownię

 

W niedzielnym wydaniu programu "Gość Wydarzeń" Gill-Piątek została zapytana o to, jak ocenia swoje kompetencje. Prowadzący Piotr Witwicki odniósł się do sporu posłanki z Hołownią. 

 

Polityk stwierdziła wtedy, że podobne treści nie pojawiają się w przestrzeni publicznej bez przyczyny. - To jest próba wbicia klina między mnie a Szymona Hołownię - odparła i tłumaczyła, że nie chce wdawać się w "plotki".

Hołownia dziękuje Gill-Piątek

Szymon Hołownia napisał na Twitterze we wtorek: "Bardzo wysoko cenię pracę Hanny Gill-Piątek, Hanka ma moje stuprocentowe zaufanie, szczególnie na tym niewdzięcznym odcinku, jakim jest prowadzenie naszego siedmioosobowego koła w obecnym Sejmie". 

 

 

Z kolei w środę, po decyzji posłanki, szef Polski 2050 podziękował jej za współpracę. "Dziękujemy Hannie Gill-Piątek za dwa lata wspólnej pracy. Konsekwentnie w Polsce 2050 budujemy nową politykę. Naszym celem jest obalenie wreszcie rządów PiS" - napisał Hołownia.

 

Nową przewodnicząca koła Polska 2050 została Paulina Hennig-Kloska.

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie