Końskowola. Auto wpadło do rzeki. Kierowca był pijany. Tłumaczył, że wypił i pojechał zatankować

Polska
Końskowola. Auto wpadło do rzeki. Kierowca był pijany. Tłumaczył, że wypił i pojechał zatankować
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Puławach
Auto wpadło do rzeki Kurówka

Przechodnie i policjanci w ostatniej chwili uratowali życie 53-letniemu kierowcy, którego auto wylądowało w rzece. Jak się okazało, mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą, bo był pijany. - Po badaniach powiedział policjantom, że po wypiciu wódki jechał zatankować samochód - przekazała sierż. Małgorzata Pawłowska z lubelskiej policji.

W sobotę po godz. 18 w miejscowości Końskwola do rzeki Kurówka wpadło auto. "Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej ustalono, że kierujący pojazdem został wydobyty na brzeg przez osoby przypadkowe oraz funkcjonariuszy policji" - poinformowała Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Puławach. 

 

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie wyciągnęli auto z rzeki, używając specjalistycznego sprzętu.

 

Policja: Kierowca miał 1,5 promila alkoholu

Jak podała lubelska policja, 53-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem, ponieważ był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. 

 

ZOBACZ: Chlewiska: Matka i syn wpadli do rzeki. Prawdopodobnie kobieta ratowała dziecko

 

- Mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała. Po badaniach powiedział policjantom, że po wypiciu wódki jechał zatankować auto - przekazała sierż. Małgorzata Pawłowska z Lubelskiej Policji.

 

 

53-latek trafił do policyjnego aresztu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu zakaz prowadzenia pojazdów, dwuletni pobyt w więzieniu oraz obowiązek wpłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tys. zł.

pgo/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie