Prezydent USA Joe Biden odwiedzi Polskę

Świat
Prezydent USA Joe Biden odwiedzi Polskę
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Prezydent USA Joe Biden

Prezydent USA Joe Biden potwierdził, że przyjedzie z wizytą do Polski - powiadomiła agencja Reuters. Biden przekazał, że rozważa podróż do Europy, która może zbiec się w czasie z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego.

Joe Biden przekazał, że planuje wizytę w Polsce, ale nie zdradził, kiedy miałoby do niej dojść.

 

W poniedziałek prezydent w rozmowie z dziennikarzami zaprzeczył, by USA miały przekazać Ukrainie myśliwce F16.

Jak przypomniał Reuter, minister obrony Ukrainy w ubiegłym tygodniu zapowiedział, że po zapewnieniu przekazania czołgów, Ukraina będzie naciskać na kraje Zachodnie w sprawie dostaw myśliwców.

 

ZOBACZ: Polscy żołnierze o Leopardach: To jedne z najlepszych czołgów na świecie

 

"Ukraina otrzymała ogromne wsparcie dla swoich żołnierzy, gdy Niemcy i Stany Zjednoczone ogłosili plany dostarczenia czołgów, kończąc tygodnie impasu dyplomatycznego. Polska stała się jednym z najbardziej zagorzałych sojuszników kijowskiego rządu w tej sprawie" - przekazał Reuters.  

Prezydent USA Joe Biden w Polsce

Do ostatniej wizyty Bidena w Polsce doszło miesiąc po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę. Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki 25 marca 2022 roku rozpoczął dwudniową wizytę w Polsce, podczas której spotkał się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą, a także wygłosił przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego. 

- Moje przesłanie dla Ukraińców jest przesłaniem, które dzisiaj przekazałem ministrowi spraw zagranicznych Ukrainy, Dmytrowi Kułebie i ministrowi obrony Ukrainy Ołeksijowi Reznikowi, którzy są tu z nami dzisiaj: My stoimy z wami. Kropka - oświadczył prezydent USA podczas przemówienia w Warszawie.  

anw/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie