Pomorskie: CBŚP zlikwidowało laboratorium mefedronu. Dwie osoby zatrzymane

Polska
Pomorskie: CBŚP zlikwidowało laboratorium mefedronu. Dwie osoby zatrzymane
CBŚP
Zlikwidowano laboratorium mefedronu

Nielegalna produkcja narkotyków odbywała się w laboratorium w małej miejscowości w powiecie kwidzyńskim. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali dwóch "chemików", zabezpieczyli trzy linie produkcyjne i przejęli prawie cztery kilogramy mefedronu. Wartość narkotyków oszacowano na około 400 tysięcy złotych.

Jak podają lokalne media, laboratorium znajdowało się w szopie w miejscowości Raniewo, w gminie Prabuty. Tam przy wykorzystaniu trzech linii produkcyjnych wytwarzana była substancja psychotropowa 4-MMC, czyli mefedron.  

 

ZOBACZ: Akcja CBŚP w Zabrzu. Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu


Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji i z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji, przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, przeprowadzili akcję mającą na celu zlikwidowanie nielegalnej fabryki narkotyków.

 

Pomogli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie i Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku.

 

cbsp.policja.pl

 

cbsp.policja.pl

 
W działania włączyła się także Państwowa Straż Pożarna. Strażacy usunęli szkodliwe dla zdrowia opary substancji znajdujące się w obiekcie.

 

"Dopiero wówczas w specjalistycznych kombinezonach i w maskach policjanci mogli rozpocząć oględziny, które trwały ponad dobę" - czytamy w komunikacie CBŚP. 

Akcja CBŚP. Zlikwidowano fabrykę narkotyków 

Laboratorium znajdowało się w województwie pomorskim, ale działania były prowadzone również na terenie Mazowsza, dokładnie w okolicach Pruszkowa i Radomia

 

cbsp.policja.pl

 

cbsp.policja.pl
 
 
cbsp.policja.pl

 

"Podczas akcji przejęto kilkadziesiąt litrów mieszanin reakcyjnych w trakcie syntezy narkotyków, znaczne ilości narkotyków w różnej fazie produkcji, a także blisko cztery kilogramy gotowego mefedronu oraz kokainę. Wartość zabezpieczonych narkotyków wstępnie oszacowano na około 400 tysięcy złotych. Zabezpieczono także kilkaset litrów prekursorów i odczynników chemicznych niezbędnych do wytwarzania narkotyku" - informuje CBŚP. Zatrzymano dwie osoby. 

 

 

Prokuratura Regionalna w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych, za co grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu.

 

adn/map/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie