Akcja CBŚP w Zabrzu. Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu

Polska
Akcja CBŚP w Zabrzu. Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu
Zabrze OdNowa/Facebook

W jednej z kamienic przy ul. Chopina w Zabrzu zabarykadował się mężczyzna, który nie chciał wpuścić do środka funkcjonariuszy CBŚP. Z uwagi na podejrzenie, że w środku znajduje się broń, wezwano na miejsce kontrterrorystów.

Rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz potwierdziła w rozmowie z Polsat News, że funkcjonariusze CBŚP interweniowali w Zabrzu.

 

ZOBACZ: CBŚP: Zatrzymanie trzech kobiet. Polki podejrzane o udział we włoskiej mafii

 

"Policjancie CBŚP mieli wykonać czynności w stosunku do mężczyzny, ale w związku z tym, że posiadali informacje, iż może mieć broń i może jej użyć, do działań przystąpili kontrterroryści ze SPAP w Katowicach oraz negocjatorzy z KWP w Katowicach. W wyniku podjętych rozmów mężczyzna wpuścił policjantów" - podał CBŚP.

 

Obecnie w miejscu zamieszkania mężczyzny podejmowane są czynności, m.in. zabezpieczanie różnych jednostek broni. CBŚP "z uwagi na dobro śledztwa" nie udziela szczegółowych informacji o akcji.

 

 

- Dziś rano do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wpłynęła informacja od Centralnego Biura Śledczego Policji Oddział Łódź o możliwości prowadzonych działań na terenie miasta - powiedział w rozmowie z zabrze112.pl mł. asp. Sebastian Bijok z policji w Zabrzu.

 

Jak podaje Radio Piekary, chodzi o budynek na przeciwko Zespołu Szkół nr 10 przy ulicy Chopina. Działania służby były prowadzone między godz. 8 a 10.

 

 

Więcej informacji wkrótce.

pgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie