Ukraina: Mateusz Lachowski miał wypadek. W busa, którym jechał, uderzył samochód

Polska
Ukraina: Mateusz Lachowski miał wypadek. W busa, którym jechał, uderzył samochód
Mateusz Lachowski
Mateusz Lachowski i wolontariusze jechali autem z lewej

Mateusz Lachowski, korespondent Polsat News w Ukrainie, miał wypadek. Gdy wraz z wolontariuszami wracał z Awdijiwki w obwodzie donieckim, w ich pojazd wjechał samochód z przyczepą. Dziennikarz ma obrażenia głowy, ale zapewnił, że wszyscy są bezpieczni. Przekazał, że przeszedł badania, a obecnie jedzie do Kijowa, gdzie chce "odpocząć i dojść do siebie".

Jak przekazał korespondent Polsatu, do wypadku doszło w czwartkową noc, gdy on i wolontariusze - Piotr Kaszuwara oraz Natalia Haluenko - wracali z miejscowości Awdijiwka. Leży ona w obwodzie donieckim, na wschodzie kraju.

 

 

Pojechali tam, by przekazywać pomoc humanitarną w najbardziej niebezpiecznych miejscowościach przy froncie. Kiedy wracali, w tył ich busa uderzył samochód z przyczepą.

 

WIDEO - Mateusz Lachowski o swoim wypadku w Ukrainie

 

Mateusz Lachowski miał wypadek. "Wracam do Kijowa, by odpocząć"

Mateusz Lachowski zapewnił, że "wszyscy są cali i bezpieczni", ale uściślił przy tym, że doznał obrażeń. "Ja mam drobny uraz głowy, ale dzięki pomocy wspaniałej ekipy z Fundacji Humanosh jestem już po tomografii komputerowej głowy i wracam do Kijowa, żeby parę dni odpocząć i dojść do siebie" - przekazał dziennikarz.

 

ZOBACZ: Dyskusja ekspertów o możliwości zakończenia wojny w Ukrainie. "Kompromis przeważnie jest zgniły"

 

Jak dodał, bus należał do Fundacji "Przyszłość dla Ukrainy" UA Future i nie nadaje się on do użytku. Tym pojazdem Piotr Kaszuwara dowoził pomoc do wielu miejsc na wschodzie Ukrainy - wśród nich były Awdijiwka, Łymań, Orychów i Bachmut. 

 

Mateusz Lachowski zaapelował do wszystkich, którzy chcą wesprzeć Piotra Kaszuwarę w kupnie nowego busa, by przekazywali środki na ten cel. 

 

Mateusz Lachowski relacjonuje wojnę. Był w Chersoniu tuż po jego wyzwoleniu

Mateusz Lachowski jest korespondentem Polsat News i Polsatu w Ukrainie od lipca zeszłego roku. Do kraju zaatakowanego przez Rosję wyjechał tuż po wkroczeniu tam obcych wojsk w lutym 2022 r.

 

Swoje relacje prowadzi z największych miast Ukrainy, jak Lwów i Kijów, ale i z miejscowości tuż przy froncie, niekiedy ze schronów. Dociera zarówno do żołnierzy walczących na froncie, jak i rozmawia z mieszkańcami, których codzienność zniszczyła wojna Władimira Putina.

 

ZOBACZ: Korespondent Polsat News: Bachmut jest całkowicie zniszczony, ludzie mieszkają w ruinach

 

Ponadto był jednym z pierwszych dziennikarzy, który zjawił się w Chersoniu po wyzwoleniu tego miasta w listopadzie. 

wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie