Wołodymyr Zełenski: Nie mam zaproszenia na spotkanie z Bidenem w Polsce

Świat
Wołodymyr Zełenski: Nie mam zaproszenia na spotkanie z Bidenem w Polsce
PAP/Alena Solomonova
Wołodymyr Zełenski po inwazji Rosji na Ukrainę był w Polsce przed wylotem do USA i po powrocie zza oceanu

Prezydent Ukrainy przekazał, że nie dostał zaproszenia na spotkanie z prezydentem USA Joe Bidenem w Europie. Amerykański przywódca powiedział, że przyleci do Polski, nie podał jedna dokładnej daty. Wizyty nie potwierdziły na razie ani Biały Dom, ani polskie władze.

Słowa Wołodymyra Zełenskiego, które padły w Kijowie na spotkaniu z przywódcą Austrii Alexandrem Van der Bellenem, przytoczyła "Ukraińska Prawda". - Jeśli chodzi o prezydenta Stanów Zjednoczonych, to czasami się z nim spotykamy. Nie byłem zaproszony do Polski - uściślał.
 
O spekulacjach wokół przylotu Bidena na Stary Kontynent mówił w środowym "Gościu Wydarzeń" wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.
 

 

- Wiemy tylko, że prezydent Biden wybiera się do Europy i do Polski, przynajmniej tak zadeklarował w kilku słowach do polskich dziennikarzy. Nie wiem, czy możliwe jest spotkanie Zełenski-Biden w Polsce, ze względów bezpieczeństwa obu delegacji - ocenił.

Biały Dom "nie ma nic do ogłoszenia" ws. możliwego przylotu Bidena

Jak przypomniał Skurkiewicz, w piątek do stolicy USA lecą Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera.

 

- Jestem przekonany, że to będzie również jeden z elementów rozmowy na najwyższym szczycie - uznał Skurkiewicz.

 

ZOBACZ: Mariupol: Okupanci sprzedali dwuletnią Julię. Odnalazła się we Francji

 

Natomiast we wtorek głos w sprawie zabierał John Kirby, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA. - Nie mam do ogłoszenia żadnych planów podróży prezydenta, ani do Europy, ani gdziekolwiek indziej - komentował.

 

Z kolei sam Joe Biden oświadczył w poniedziałek, że wybiera się do Polski, ale nie wie, kiedy. Dodawał, że nie jest pewien, czy jego ewentualna wizyta zbiegnie się z pierwszą rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę.

wka/pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie