Nagranie z policyjnego pościgu. Nie miał prawa jazdy, porzucił bmw i wbiegł do lasu

Moto
Nagranie z policyjnego pościgu. Nie miał prawa jazdy, porzucił bmw i wbiegł do lasu
KMP w Łodzi
Mężczyzna w końcu zatrzymał bmw, wysiadł i rozpoczął bieg przez las wzdłuż autostrady A1

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Poszukiwany, bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków uciekał funkcjonariuszom. W pewnym momencie porzucił samochód i wbiegł do lasu. - Mężczyzna był pod wpływem amfetaminy - przekazała polsatnews.pl rzecznika KMP w Łodzi. Policja udostępniła nagranie z kamerki nasobnej.

Do zdarzenia doszło w piątek na ulicach Łodzi. Funkcjonariusze z Zakładu Ruchu Drogowego przeprowadzali akurat kontrolę statystyczną pod nazwą "Zero promili". Na tej drodze pojawił się 38-letni kierowca bmw.

Policyjny pościg w Łodzi. Kierowca uciekał pieszo wzdłuż autostrady

- W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli samochód, który na ul. Zakładowej poruszał się w niecodzienny sposób. Kierowca jechał zygzakiem i zignorował zatrzymujących go policjantów - przekazała polsatnews.pl rzeczniczka KMP w Łodzi - Rozpoczął się wówczas pościg policyjny, podczas którego kierowca otrzymywał sygnały zarówno dźwiękowe, jak i świetlne o konieczności zjechania na pobocze. Bez skutku - relacjonowała.

 

Mężczyzna w końcu zatrzymał bmw, wysiadł z niego i rozpoczął bieg przez las wzdłuż autostrady A1. Funkcjonariusze dogonili go i zatrzymali go. 

 

WIDEO: Policja udostępniła nagranie z kamerki nasobnej

 

 

Kierowca bez prawa jazdy, pod wpływem amfetaminy

Jak się okazało, kierujący pojazdem nie miał prawa jazdy i był recydywistą. Był poszukiwany przez prokuraturę w celu osadzenia w areszcie śledczym. 

 

Został także zabrany do zakładu toksykologii, gdzie test na obecność narkotyków wykazał, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy.  

 

Trafił do więzienia, w którym odsiaduje wcześniejszą karę, jednak wobec 38-latka zostało wszczęte kolejne postępowanie.

nb/grz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie