Lubelskie. Groził policjantom siekierą. Po chwili wrócił z sierpem

Polska
Lubelskie. Groził policjantom siekierą. Po chwili wrócił z sierpem
KMP Lublin
Sprawcy grozi do 10 lat więzienia

Trzymając w ręku siekierę i sierp chciał zaatakować policjantów w Bełżycach (woj. lubelskie). Mężczyzna był agresywny, wulgarny i groził funkcjonariuszom śmiercią. - W pewnym momencie zamachnął się i podjął próbę ataku - przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

W poniedziałek kryminalni z komisariatu w Bełżycach udali się do jednego z mieszkań w celu ustalenia szczegółów prowadzonego śledztwa. Gdy przebywający w środku 43-latek zorientował się, że ma do czynienia z policją, stał się agresywny. 

Atakował policjantów. Był wulgarny, agresywny, pijany

- Zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy. Następnie wyszedł z budynku z siekierą, którą zamachnął się na funkcjonariuszy - relacjonował nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji Lublin.  

 

ZOBACZ: Poznań. Grzegorz L. skazany na 2,5 roku więzienia za nieumyślenie spowodowanie śmierci

 

Jednocześnie mężczyzna cały czas groził funkcjonariuszom, że ich zabije. - Kierował groźby pozbawienia życia. Następnie na krótką chwilę wrócił do mieszkania, żeby ponownie podjąć próbę ataku. Tym razem z sierpem w ręku - mówił Gołębiowski. 

Mężczyzna groził policji. Grozi mu 10 lat więzienia

Żaden z policjantów na szczęście nie został ranny. Po przybyciu na miejsce drugiego patrolu udało się szybko obezwładnić 43-latka, który - jak się okazało - był pijany. Sprawca trafił do policyjnej celi i odpowie za czynną napaść oraz kierowanie gróźb karalnych.

 

ZOBACZ: Warszawa. Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja zatrzymała jednego z podejrzanych

 

We wtorek zostanie odprowadzony przez policjantów do prokuratury. Funkcjonariusze wnioskują o wystąpienie do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Mężczyźnie może grozić do 10 lat więzienia.

nb/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie