Ksiądz Roman Kneblewski porównał wolontariuszy WOŚP do Hitlerjugend. Został ukarany przez biskupa

Polska
Ksiądz Roman Kneblewski porównał wolontariuszy WOŚP do Hitlerjugend. Został ukarany przez biskupa
YouTube/Tuba Cordis
Ksiądz Roman Kneblewski został ukarany przez biskupa

Pochodzący z Bydgoszczy ksiądz Roman Kneblewski skrytykował zbiórkę pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Duchowny porównał wolontariuszy WOŚP do Hitlerjugend. Za swoje zachowanie został ukarany przez biskupa.

W niedzielę odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące wolontariuszy w całej Polsce zbierało pieniądze na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

 

Akcja, która co roku cieszy się dużym powodzeniem i uznaniem, ma jednak również grono zagorzałych przeciwników.

Porównał wolontariuszy do Hitlerjugend

Jednym z nich jest ks. Roman Kneblewski. Były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy w dniu finału zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie i wpis, które uderzają w osoby wspierające WOŚP i zbierające darowizny.

 

ZOBACZ: Maków Mazowiecki. Zarzuty dla księdza, który użył przemocy w szkole. Krzyczał, wykręcał ręce

 

"Jeżeli przywodzi wam to coś na myśl, to dobrze, ponieważ ludzka bezmyślność porażkę stanowi" - napisał duchowny na Twitterze. Ksiądz Kneblewski dołączył do wpisu zdjęcie dzieci ubranych w mundurki Hitlerjugend, które zbierają pieniądze do puszki. 

 

Porównał tym samym wolontariuszy WOŚP do nazistowskiej akcji charytatywnej Winterhilfswerk.

 

 

W kolejnym wpisie znalazła się grafika, nawiązująca do logo Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i tematu aborcji.

 

"Są osoby, które najpierw miały nakładki z piorunem, a teraz z serduszkiem WOŚP. To w końcu chore dzieci trzeba zabijać czy ratować?" - napisano na grafice, którą ksiądz podpisał jako "lewacka logika i konsekwencja".

 

 

Sprawą wpisów księdza zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Homofobicznych, który zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury. 

 

ZOBACZ: Msza święta w grze komputerowej "Roblox". Ksiądz: Jestem absolutnie przeciwny

 

"Nazistowskie treści, które teraz zamieszcza Roman Kneblewski mają uderzać w dzieci, zbierające pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nasz Ośrodek skieruje w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do bydgoskiej prokuratury" - poinformowano. 

 

 

W końcu do sprawy odniósł się również biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk, który wydał dekret zakazujący ks. Romanowi Kneblewskiemu wypowiadania się w mediach i prowadzenia jakiejkolwiek działalności medialnej.

 

 

Wcześniej rzecznik kurii ks. Marcin Jiers w rozmowie z Interią stwierdził, że diecezja odcina się od wypowiedzi kapłana. - Kuria bydgoska nie utożsamia się i odcina się od wypowiedzi księdza Romana Kneblewskiego - powiedział. - Za każdy słowo, przecinek czy grafikę umieszczoną w internecie odpowiada wyłącznie ksiądz Kneblewski i jego sumienie - dodał.

Kontrowersje poglądy księdza

Ksiądz Roman Kneblewski od dawna aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Swoje przekonania głosi na Twitterze, Facebooku, nagrywa też filmiki w serwisie YouTube.

 

Duchowny znany jest ze swoich kontrowersyjnych poglądów. W 2021 roku krytykował nakaz noszenia maseczek. które nazywał "szmatą na ryju".

 

ZOBACZ: USA: Nagie zdjęcia księdza w kościelnej drukarce. W jego komputerze dziecięca pornografia

 

Innym razem ksiądz przekonywał m.in., że szczepionki są złe, a lobby LGBT "zagraża dzieciom w Europie". Dostało się również osobom, które płacą kartą zamiast gotówką, ponieważ według duchownego stają się oni "inwigilowanymi niewolnikami". 

 

Ostatnio było o nim głośno, gdy oceniał wygląd współczesnych kobiet. - Baby jagi w podartych dżinsach - takimi słowami były proboszcz bydgoskiej parafii skomentował wygląd kobiet w spodniach.

dk/grz / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie