Warszawa. Łukasz G. usłyszał w prokuraturze zarzuty ws. zabójstwa na Nowym Świecie

Polska
Warszawa. Łukasz G. usłyszał w prokuraturze zarzuty ws. zabójstwa na Nowym Świecie
Policja Warszawska
Łukasz G. usłyszał zarzuty

Zatrzymany 28-letni Łukasz G. usłyszał zarzuty. Dotyczą one zabójstwa na Nowym Świecie 29-latka poprzez trzykrotne ugodzenie go ostrym narzędziem w klatkę piersiową.

Jak podaje PAP, Łukasz G. został we wtorek doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - Podejrzanemu zostały przedstawione zarzuty. Został przesłuchany - przekazała prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Zabójstwo na Nowym Świecie. 28-latek usłyszał zarzuty

Jak dodała, prokuratura nie podaje informacji dotyczących stanowiska procesowego podejrzanego oraz treści jego wypowiedzi. Zarzuty dotyczą zabójstwa 29-latka poprzez trzykrotne ugodzenie go ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało śmiercią.

 

WIDEO: Zabójstwo na Nowym Świecie. Łukasz G. usłyszał zarzuty 

 

 

- Prokurator skierował do sądu wniosek o utrzymanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego - dodała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Warszawa. Zabójstwo 29-latka. Zatrzymany zaskoczony

Pierwszego podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie policjanci zatrzymali w poniedziałek. "Dzisiaj policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. Podstawą poszukiwań był list gończy wystawiony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie" - poinformowano w komunikacie Komenda Stołeczna Policji.

 

 

Nadkom. Sylwester Marczak z KSP powiedział, że Łukasza G. zatrzymano na stołecznym Targówku. - W tym przypadku osoba w czasie zatrzymania była zaskoczona - wyjaśnił. Dodał, że mężczyznę trudno byłoby rozpoznać przez osobę postronną. - Mówimy tu o kamuflażu: zapuszczeniu włosów, używaniu okularów - podał.

 

- Jestem przekonany, że kwestią czasu jest zatrzymanie pozostałych osób - dodał.

 

- Podejrzany zostanie niezwłocznie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie zostanie mu ogłoszony zarzut zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego - przekazała wówczas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

 

Oprócz Łukasza G. do sprawy są poszukiwani 25-letni Dawid Mirkowski oraz 24-letnim Sebastian Włodarczyk. Wydano za nimi list gończy.

Zabójstwo na Nowym Świecie

Do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie doszło nad ranem 8 maja.

 

Ranny mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł.

nb / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie