USA. Na plażę wyrzuciło ogromnego humbaka. "Zdecydowanie największy"

Świat
USA. Na plażę wyrzuciło ogromnego humbaka. "Zdecydowanie największy"
Reuters
Na plażę wyrzuciło ogromnego humbaka

Na brzeg plaży na Long Island wyrzucony został ogromny ponad 10-metrowy samiec humbaka. - Musieliśmy sprowadzić ciężki sprzęt - powiedział miejscowy urzędnik.

Wieloryb został znaleziony w poniedziałek około 6.30 rano na plaży Lido w pobliżu miasta Hempstead - donosi "The New York Post".

 

- Zanim przybyły służby, wieloryb był już martwy - powiedział nadzorca miasta Don Clavin.

Humbak wyrzucony na brzeg. "Zdecydowanie największy"

Choć do przypadków wyrzucania na brzeg wielorybów dochodzi na wybrzeżu New Jersey dość często - w ciągu miesiąca było ich siedem - to według Clavina w Hempstead jest to pierwsza taka sytuacja od kilku lat.

 

- Ten jest zdecydowanie największy - zauważył urzędnik. - Służby, które są tu od prawie dwóch dekad, nigdy nie widziały wieloryba tej wielkości - podkreślił.

 

ZOBACZ: Indie. Owczarek niemiecki obronił dom przed lampartem. Jest nagranie

 

Ogromnego ssaka przeniesiono wgłąb plaży. Powodem był nadciągający przypływ. - Humbak ma 35 stóp (ponad 10 metrów) długości. By wciągnąć go na brzeg, musieliśmy sprowadzić ciężki dźwig. Druty pękały z powodu ciężaru - mówił Clavin.

 

Służby przeprowadzą sekcję zwłok humbaka

Odkrycie przyciągnęło na plażę gapiów. - Rozumiem, że możesz nie zobaczyć czegoś takiego przez całe swoje życie, ale jest to też naprawdę smutny dzień - stwierdził urzędnik. - Ten wieloryb zdechł, a niestety ludzie będą przychodzić, żeby mu się przyjrzeć - dodał.

 

Miasto planuje odgrodzić teren wokół humbaka, aby urzędnicy mogli sprawnie przeprowadzić sekcję zwłok w celu ustalenia przyczyny śmierci zwierzęcia. Ta ma zostać wykonana dzisiaj. 

msm/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie