Nowa Zelandia: Wielka powódź w Auckland. Odwołano koncert Eltona Johna

Świat
Nowa Zelandia: Wielka powódź w Auckland. Odwołano koncert Eltona Johna
Twitter/Fire and Emergency New Zealand
Powodzie sparaliżowały Auckland

Mieszkańcy Auckland są świadkami dramatycznych scen. Powódź spowodowała paraliż miasta. Policja i straż pożarna ewakuują ludzi, których życie jest zagrożone. Władze zdecydowały się odwołać zaplanowany na piątek koncert Eltona Johna.

Ulewne deszcze spowodowały w piątek rozległe powodzie w Auckland - największym mieście Nowej Zelandii. Służby ratunkowe poinformowały, że najbardziej dotknięta jest północno-zachodnia i zachodnia część aglomeracji.

 

Władze przekazały, by mieszkańcy byli w każdej chwili gotowi do ewakuacji. W mediach społecznościowych pojawiła się seria zdjęć i nagrań pokazujących policjantów i strażaków podczas akcji pomocy obywatelom, których domy zostały zalane.

 

 

Reuters informuje, że główne drogi również zostały zalane, co spowodowało olbrzymie korki w całej aglomeracji i utrudniło działanie służb ratunkowych.

 

 

Przez pewien czas nie działało lotnisko w Auckland. Woda wdarła się też do sklepów i obiektów użyteczności publicznej.

 

Odwołany koncert Eltona Johna

Władze zdecydowały się odwołać zaplanowany na piątek koncert brytyjskiego piosenkarza i kompozytora Eltona Johna.

 

 

"Biorąc pod uwagę pogodę, dzisiejszy koncert został odwołany. Nasz zespół operacyjny pracuje nad przekierowaniem autobusów, aby pomóc ludziom wrócić do domu" - poinformowały służby transportowe na Twitterze. W wydarzeniu miało wziąć udział 40 tysięcy osób.

Pierwsza ofiara powodzi

Na razie nie podano dokładnych informacji co do tego, ile osób zostało ewakuowanych lub poszkodowanych.

 

Natomiast w czwartek wieczorem dziennik "Otago Daily Times" przekazał informację o pierwszej ofierze śmiertelnej powodzi. Policjanci odkryli w północnej części Auckland ciało unoszące się na wodzie.

jk/ac / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie