Małopolskie: Usiłował zabić śrubokrętem 4-miesięczne niemowlę. Wcześniej znęcał się nad jego matką

Polska
Małopolskie: Usiłował zabić śrubokrętem 4-miesięczne niemowlę. Wcześniej znęcał się nad jego matką
Zdj. ilustracyjne/Pixabay
W powiecie tatrzańskim doszło do usiłowania zabójstwa dziecka

29-latek z niewyjaśnionych przyczyn zaatakował śrubokrętem córkę swojej partnerki. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa dziecka oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad jego matką. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 22 stycznia w jednej z miejscowości w powiecie tatrzańskim.  


"Dyżurny policji odebrał zgłoszenie, że do szpitala z obrażeniami świadczącymi o przemocy domowej zgłosiła się młoda kobieta z czteromiesięczną córeczką. Dziecko również posiadało obrażenia ciała" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. 

 

ZOBACZ: Wrocław: chciał zabić śrubokrętem. Policja zatrzymała 42-latka


"Ze zgłoszenia wynikało, że dziecko zostało ugodzone dwukrotnie w szyję narzędziem podobnym do śrubokrętu. Tylko dzięki niezwłocznej interwencji matki i natychmiast udzielonej pomocy przedmedycznej przez członków rodziny, a następnie specjalistycznej pomocy medycznej udzielonej przez personel szpitala dziecko przeżyło" - informuje zakopiańska policja. 

 

Konkubent odpowie za usiłowanie zabójstwa i znęcanie się

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, partnera kobiety już tam nie było. Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny. Udało się go odnaleźć następnego dnia w jednej z miejscowości w powiecie tatrzańskim.  

 

ZOBACZ: USA. Strzelania w Kalifornii. Nie żyje sześć osób, w tym niemowlę


Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Zakopanem. 29-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa czteromiesięcznej dziewczynki oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką dziecka. Zgodnie z decyzją sądu podejrzany trafił na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

adn/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie