Fernando Santos selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski

Polska
Fernando Santos selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski
Polsat News

Portugalczyk Fernando Santos rozpoczyna pracę jako selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Podczas wtorkowej konferencji prasowej oficjalnie ogłoszono jego nominację. - Od dzisiaj jestem Polakiem, jestem jednym z was - powiedział.

Prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował we wtorek, że Fernando Santos będzie mieszkał w Warszawie, dokąd przeprowadzi się jego rodzina.

 

- Chciałem podziękować panu prezesowi za zaufanie do mnie i moich współpracowników - powiedział selekcjoner.

 

Jak podkreślił, prowadzenie polskiej reprezentacji to dla niego zaszczyt. - Mówimy o wielkim kraju. Polska jest krajem o niezwykle bogatej historii, kulturze. Również reprezentacja ma bardzo ważną historię, która naznaczyła moje pokolenie - mówił.

 

- Od dzisiaj jestem Polakiem, jestem jednym z was - powiedział Santos. - Będziemy robić wszystko, żeby zapewnić Polakom dużo radości - dodał.

 

Jak przekazał, będzie mieszkał w Warszawie, ponieważ chce poznać kulturę, kraj i jego mieszkańców. - Proszę się przyzwyczaić, że będziecie mnie państwu tu często widzieć - powiedział dziennikarzom.

Nowy selekcjoner biało-czerwonych

Po miesiącu poszukiwań prezes PZPN Cezary Kulesza wybrał następcę Czesława Michniewicza.

 

"Wybór nie był łatwy, ale wierzę, że z nowym trenerem przeżyjemy wiele pięknych chwil" - napisał już w niedzielę na Twitterze szef federacji.

 

Następnego dnia wieczorem Kulesza zamieścił wspólne zdjęcie z Santosem i podpisem: "Do zobaczenia jutro na konferencji na PGE Narodowym", potwierdzając w ten sposób swój wybór.

Fernando Santos trenerem Polaków. Cel: Awans na Euro

Pochodzący z Lizbony 68-letni szkoleniowiec przyleciał do Warszawy w poniedziałek i do wieczora prowadził rozmowy z Kuleszą. Santosowi towarzyszyli dwaj współpracownicy, a w jego sztabie znajdą się również Polacy, o co zabiegały władze PZPN.

 

Pierwszym celem nowego selekcjonera będzie awans do mistrzostw Europy 2024.

 

ZOBACZ: Iran: Policja zatrzymała piłkarzy za spożywanie alkoholu

 

Urodzony 10 października 1954 roku Santos był szkoleniowcem reprezentacji Grecji (2010-2014), a następnie swojego kraju (2014-2022). W przeszłości pracował również w czołowych klubach właśnie z Grecji i Portugalii.

 

Do jego największych osiągnięć trenerskich należą złoto mistrzostwo Europy 2016 i triumf w pierwszej edycji Ligi Narodów (2018/19) ze swoimi rodakami.

 

Gościem wtorkowego "Gościa Wydarzeń" będzie prezes PZPN Cezary Kulesza. Zapraszamy na godz. 19:20.

zdr/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie