Mateusz Morawiecki w Poznaniu: Tusk - premier polskiego bezrobocia

Polska
Mateusz Morawiecki w Poznaniu: Tusk - premier polskiego bezrobocia
Polsat News
Premier Mateusz Morawiecki

- Tusk znaczy bezrobocie. Tusk - premier polskiego bezrobocia- powiedział Mateusz Morawiecki. Premier przebywa w poniedziałek w Fabryce Pojazdów Szynowych H. Cegielski w Poznaniu.

- Nie ma lepszego symbolu uprzemysłowienia Polski niż zakłady Cegielskiego - powiedział premier.

 

Jak stwierdził, w zakładzie nie zawsze było jednak dobrze. - Przed rokiem 2015 Cegielski w Poznaniu to ogromne straty, obroty 39 mln, w porównaniu do dzisiejszych 390 mln. To także ludzie, którzy lądowali na bruku, którym nie wypłacano pensji - powiedział Morawiecki.

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro po głosowaniu w Sejmie: Nie oddamy władzy Tuskowi i zgrai kolaborantów niemieckich

 

- Firma topniała w oczach - dodał.

 

Według premiera wówczas rada rządu Donalda Tuska dla upadających firm brzmiała: - Ludzie na bruk, nie robić nic, prywatyzować.

 

- Dzisiaj mamy w ręku politykę gospodarczą, którą staramy się w najlepszy możliwy sposób wykorzystywać dla dobra polskiego przemysłu, żeby takie perły jak Cegielski w Poznaniu odzyskiwały swój blask. Albo te perły będą coraz lepiej błyszczały na firmamencie polskiego przemysłu, polskiej gospodarki, albo popadną w ruinę, zarosną trawą, bo taka rzeczywistość grozi, jeśli Platforma Obywatelska wróciłaby do władzy - powiedział Morawiecki.

 

WIDEO: Premier Morawiecki w Poznaniu

 

 

- Tusk znaczy bezrobocie. Tusk - premier polskiego bezrobocia - stwierdził szef rządu. - Myślę, że doskonale pamiętają to pracownicy nie tylko Cegielskiego, ale pracownicy innych firm w Polsce - dodał.

Mariusz Błaszczak: 2015 był rokiem przełomu

Obecny w Poznaniu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak stwierdził: - 2015 był rokiem przełomu, również jeżeli chodzi o inwestycje dotyczące wzmocnienia Wojska Polskiego. Od tego czasu rząd PiS rozwija WP, powołujemy nowe jednostki w miejsce tych, które zostały zlikwidowane za czasów rządów premiera Donalda Tuska.

 

- Kreujemy nowe miejsca pracy, rozwijamy Wojsko Polskie, bo bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze - dodał.

 

- Czasy Donalda Tuska to czasy bezduszności wobec polskiego pracownika, także pracownika kultury - powiedział z kolei minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. - W ciągu ostatnich siedmiu lat zrealizowaliśmy bądź realizujemy w kulturze 6272 inwestycje. To liczba bez precedensu - stwierdził.

 

Podchodzący z Poznania minister ds. Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział: - Do Poznania płyną szerokim strumieniem pieniądze na najważniejsze inwestycje, na które Poznaniacy czekają od lat.

 

- W Poznaniu rządzi PO. Poznań mógłby dzięki tym środkom zdecydowanie lepiej się rozwijać, gdyby te inwestycje były lepiej skoordynowane - stwierdził.

Mateusz Morawiecki o Leopardach dla Ukrainy

Mateusz Morawiecki zapytany o to, czy PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych wystartuje razem z Solidarną Polską odpowiedział krótko: - Tak. 

 

ZOBACZ: Decyzja Niemiec ws. Leopardów dla Ukrainy. "Wielu sojuszników jest przeciwnych tej dostawie"

 

Wypowiadając się z kolei na temat przekazania Ukrainie czołgów Leopard i oczekiwania na zgodę Niemiec, premier stwierdził: - Presja ma sens.

 

- Cały czas naciskamy na rząd w Berlinie, aby udostępnił swoje Leopardy - dodał. Zapytany o to, czy polski rząd wystąpił do Niemiec o formalną zgodę na przekazanie posiadanych przez Polskę Leopardów, Morawiecki odpowiedział: - Wystąpimy o taką zgodę, ale to jest temat drugorzędny. Nawet jeśli ostatecznie nie dostaniemy takiej zgody, i tak w ramach małej koalicji i tak przekażemy Ukrainie nasze czołgi.

 

Odnosząc się do tematu rozmieszczenia w Polsce baterii Patriot, Mariusz Błaszczak przypomniał, że zostaną one zlokalizowane na terenie woj. lubelskiego. - Nie jest tak, że bardzo śpieszymy się z ta sprawą. Oczywiście zostanie ona zrealizowana wtedy, kiedy wszystko będzie przygotowane. Pracujemy intensywnie, żeby do tego doprowadzić.

 

 

an / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie