Holandia: Strzelanina przed centrum handlowym. Policyjne śmigłowce w akcji

Świat
Holandia: Strzelanina przed centrum handlowym. Policyjne śmigłowce w akcji
Twitter/Politie Eenheid Rotterdam eo/Telegraaf
Holandia: Policja zarządziła obławę na zabójcę z użyciem helikopterów

Matka i córka zostały postrzelone w sobotę przed centrum handlowym w Zwijndrecht w centralnej Holandii. Starsza kobieta zginęła na miejscu, a jej córka z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala w Rotterdamie. Trwa policyjna obława na zabójcę z udziałem śmigłowców.

Strzelanina miała miejsce przed centrum handlowym Walburg w miejscowości Zwijndrecht. Policja podaje, że przebieg zajścia widziało na własne oczy wielu świadków.

 

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia samochodem. Funkcjonariusze zarządzili obławę na zabójcę, drogi wokół miasta zostały zablokowane. W akcji poszukiwawczej uczestniczą policyjne helikoptery.

 

 

Tożsamość kobiet nie została podana do wiadomości publicznej. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, sprawca najprawdopodobniej znał swoje ofiary. Miał dokonać ataku w afekcie. Rzecznik policji podkreślił, że dla dobra sprawy nie może przekazać szczegółowych relacji na temat związku napastnika z postrzelonymi kobietami.

Holandia: Awantura na parkingu zakończona strzelaniną

Świadkowie relacjonują, że do awantury doszło na parkingu. - Ubrany na czarno mężczyzna zaczął krzyczeć na kobietę. W pewnym momencie wyciągnął broń i strzelił w powietrze - opisuje rozmówca serwisu telegraaf.nl.

 

- Potem oddał strzał do kobiety. Kiedy leżała już na ziemi, strzelił do niej jeszcze raz - dodaje świadek.

 

ZOBACZ: Borowe. Policyjna obława na 25-latka. Porzucił nieprzytomną ranną kobietę

Na sklepowym parkingu wybuchła panika. - Ludzie zaczęli w popłochu rzucać się do ucieczki - podkreśla holenderski serwis. W sprawie śledztwo prowadzą śledczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu.

jkm / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie