USA. Najstarszy pies na świecie. Spike ma ponad 23 lata

Świat
USA. Najstarszy pies na świecie. Spike ma ponad 23 lata
guinnessworldrecords.com
Spike został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszy żyjący pies na świecie

Mieszaniec chihuahua wabiący się Spike został oficjalnie uznany najstarszym żyjącym psem na świecie. Czworonóg z amerykańskiego stanu Ohio ma ponad 23 lata i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Właścicielka psa znalazła go ponad 13 lat temu na parkingu sklepu spożywczego w Camden w Ohio. Zwierzę miało wtedy już 10 lat i od jakiegoś czasu błąkało się po okolicy.

 

- Był ogolony, miał plamy krwi na szyi od łańcucha lub liny. Wyglądał bardzo źle - wspomina Rita Kimball.

 

- Kiedy wyszliśmy ze sklepu na parking poszedł za nami. Gdy otworzyliśmy drzwi samochodu, aby posadzić naszego wnuka w foteliku, natychmiast wskoczył do środka i usiadł na siedzeniu, jakby wiedział dokąd jedziemy. Tak widocznie miało być - dodaje kobieta.

Psi celebryta

Rita postanowiła zabrać psiego przybłędę do domu. Kobieta nazwała swojego nowego czworonożnego przyjaciela Spike. Inspiracją była dla niej kreskówka, w której występował pies o tym imieniu. Był on jednak duży i agresywny. 

 

- Mój pies wydawał się być jego przeciwieństwem. Był mały i przyjazny, więc pomyślałam, że to imię do niego pasuje - powiedziała.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Pies wzniecił pożar domu. Strażacy: Włączył suszarkę leżącą na łóżku

 

7 grudnia ubiegłego roku Spike stał się psim celebrytą. Został bowiem wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszy żyjący pies na świecie. 

 

W dniu uznania rekordu miał 23 lata i siedem dni i ciągle śrubuje ten wynik.

 

Przepis na psią długowieczność

Właścicielka psa zapewnia, że jest on przyjaźnie nastawiony do ludzi i nigdy nikogo nie ugryzł.  

 

- Jest przyjazny, ale ponieważ niedowidzi i niedosłyszy, czasami robi się drażliwy i po prostu chce mieć spokój - powiedziała Rita.

 

Ulubionym przysmakiem psa-rekordzisty są serowe chrupki Doritos.

 

ZOBACZ: Białystok: Wyrzucił psa z czwartego piętra. Tłumaczył, że go nie chciał

 

Pytana o przepis na psią długowieczność kobieta radzi aby zapewnić swoim pupilom zdrową, zbilansowaną dietę, przestrzeń do spacerów, codzienne ćwiczenia oraz nieograniczoną miłość i uwagę.

 

- Wierzę, że Spike wciąż tu jest, ponieważ po tak okropnym życiu na początku, teraz stara się jak najlepiej wykorzystać każdy dzień - podsumowała Rita Kimball.

dk/bas / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie