Wielka Brytania: Pies wzniecił pożar domu. Strażacy: Włączył suszarkę leżącą na łóżku

Świat
Wielka Brytania: Pies wzniecił pożar domu. Strażacy: Włączył suszarkę leżącą na łóżku
Facebook/Essex County Fire and Rescue Service; zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/mristenpart
Pies miał wzniecić ogień, włączając suszarkę

Brytyjska straż pożarna obwinia psa za "dziwaczny incydent" w jednym z domów w Hockley w hrabstwie Essex. Zwierzę miało przypadkowo włączyć suszarkę do włosów leżącą na łóżku w sypialni i wzniecić pożar. Do zdarzenia doszło w Wigilię, pod nieobecność właściciela.

Strażacy poinformowali, że przyczyną pożaru prawdopodobnie była pozostawiona na łóżku suszarka do włosów. Urządzenie, pod nieobecność właściciela, przez cały czas było podłączone do prądu. Do zdarzenia doszło w Wigilię. Zgłoszenie wpłynęło o 18:43. 

 

ZOBACZ: Stojadła k. Mińska Mazowieckiego. W nocy wybuchł pożar centrum handlowego

 

- Uważamy, że pies mógł wskoczyć na łóżko i włączyć suszarkę do włosów, powodując, że zapaliła się pościel i materac - przekazał Gary Shinn ze straży pożarnej w Essex. Strażacy uważają incydent za "dziwaczny". Ogień udało się opanować. Pożar nie zdołał się rozprzestrzenić i objął tylko sypialnię. 

 

Pies sam w domu

W momencie zdarzenia właściciela nie było w domu. Gdy mężczyzna wrócił i wszedł do środka, zastał psa czekającego przy drzwiach i kłęby dymu. 

 

ZOBACZ: Konin. Pożar dużego zakładu. W akcji 150 strażaków

 

Zarówno pies jak i właściciel potrzebowali pomocy medycznej. Występowały u nich objawy zatrucia dymem. Brytyjskie media nie podają informacji na temat rasy i wieku psa. 

dsk/ac/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie