Bielsko-Biała: Kłótnia w autobusie i na przystanku. 19-latek dźgnął mężczyznę nożem

Polska
Bielsko-Biała: Kłótnia w autobusie i na przystanku. 19-latek dźgnął mężczyznę nożem
KPP Bielsko-Biąła
Podejrzani o udział w bójce i użycie podczas niej noża

Najpierw sprzeczali się w autobusie, a potem na przystanku. Tam 19-latek wyciągnął nóż, ugodził nim 41-letniego mężczyznę i uciekł wraz ze starszym kolegą. Poszkodowany mężczyzna przeżył, a napastnicy zostali złapani. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Trzech mężczyzn pokłóciło się w miejskim autobusie w Bielsku-Białej. Po godz. 23 ich sprzeczka przeniosła się na przystanek, gdzie dwóch agresorów: 19-latek i jego o trzy lata starszy kolega pobiło 41-latka.

 

Pokrzywdzony był popychany, uderzany, a następnie ugodzony nożem przez jednego z napastników. Sprawcy uciekli i pozostawili rannego, nie wzywając pomocy. Do szpitala przetransportowało go pogotowie ratunkowe.

Napastnicy mogą trafić na kilka lat do więzienia

Bielska policja po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęła poszukiwania 19-letniego nożownika i jego kompana. Drugiego z nich zatrzymała w sobotę, gdy był w centrum handlowym, a młodszego chwilę później w jego mieszkaniu.

 

ZOBACZ: USA. 14-latka śmiertelnie postrzeliła 11-latka. Celowała w koleżankę

 

19-latkowi grozi do ośmiu lat więzienia za bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a 22-latkowi - trzy lata pozbawienia wolności za udział w bijatyce. Obaj zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

 

Funkcjonariusze z Bielska-Białej nie podali, jaka była przyczyna kłótni w autobusie.

wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie