Nepal. Katastrofa samolotu pasażerskiego. Nagrały się ostatnie chwile lotu

Świat
Nepal. Katastrofa samolotu pasażerskiego. Nagrały się ostatnie chwile lotu
Screen z Facebooka/हाम्रो दैलेख
Moment katastrofy był transmitowany na Facebooku

W zachodnim Nepalu rozbił się w niedzielę pasażerski samolot linii Yeti Airlines, na pokładzie którego były 72 osoby. Ostatnie chwile lotu zostały zarejestrowane podczas transmisji na Facebooku, którą prowadzili pasażerowie.

Według agencji Reutera na miejscu znaleziono co najmniej 68 ciał. 30 ofiar zostało wydobytych i przewiezionych do szpitala, kolejnych 14 zwłok czeka na wydobycie z miejsca katastrofy.

 

Spośród 72 osób na pokładzie cztery to członkowie załogi. Nepalskie władze podają, że na pokładzie samolotu było także co najmniej dziesięciu obcokrajowców - mówił agencji Reutera powiedział rzecznik linii lotniczej Yeti Airlines Sudarshan Bartaula.

 

ZOBACZ: Katastrofa helikoptera na Pomorzu. Nie żyje 51-letni pilot

 

Podano następnie, że samolotem miał lecieć jeden obywatel Australii, Argentyńczyk, Francuz oraz Irlandczyk, dwóch obywateli Południowej Korei, czterech Rosjan i pięciu obywateli Indii.


W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z wnętrza samolotu. Widać na nim ostatnie chwile lotu oraz moment katastrofy.


Początkowo za oknem można dostrzeć krajobraz i skrzydło samolotu, następnie widok drastycznie się zmienia. Ekran wypełniają płomienie, a samolot spada. W końcu uderza o ziemię.

 

Uwaga! Drastyczne sceny

 

 

Nepal: Najpoważniejsza katastrofa od 30 lat

Dwusilnikowy samolot ATR 72, który miał 15 lat, był w trasie między Katmandu, które jest  stolicą Nepalu, a Pokharą.


Yeti Airlines dysponowało flotą sześciu samolotów ATR 72-500. Maszyna ATR 72 to powszechnie używany dwusilnikowy samolot pasażerski, produkowany przez francusko-włoskie konsorcjum, obsługujący głównie trasy regionalne.

 

ZOBACZ: Rocznica katastrofy promu Heweliusz. 30 lat temu zginęło na Bałtyku 55 osób


Według Reutersa to najpoważniejsza katastrofa lotnicza w kraju od 30 lat, gdy w 1992 roku podczas podejścia do lądowania w Kathmandu rozbił się o wzgórze Airbus A300 Linii Pakistan International.


W sieci pojawiły się nagrania z miejsca katastrofy. Wynika z nich, że maszyna rozbiła się, a następnie zapaliła.

prz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie