USA: Padła historyczna wygrana w loterii Mega Millions. Kupon na 1,35 mld dolarów

Świat
USA: Padła historyczna wygrana w loterii Mega Millions. Kupon na 1,35 mld dolarów
AP
Padła historyczna wygrana w loterii Mega Millions

Loteria Mega Millions ogłosiła, że padła historyczna wygrana w piątkowym losowaniu. Dzięki kumulacji zwycięzca ma szansę na 1,35 mld dolarów. Szczęśliwy kupon został sprzedany w Maine w Nowej Anglii.

Zwycięskimi numerami piątkowej nocy były 30, 43 45, 46, 61 oraz dodatkowy numer "Mega Ball" - 14 - poinformowało CNN. Mega Millions zaznacza, że historyczna wygrana padła w piątek 13.

 

- Gratulacje dla Maine State Lottery, która właśnie wygrała swoją pierwszą w historii kumulację Mega Millions - powiedział Pat McDonald, który kieruje loterią w Ohio i pełni funkcję głównego dyrektora Mega Millions. - To czwarta kumulacja w wysokości miliarda dolarów w historii Mega Millions - dodał.

1,35 mld dolarów w loterii Mega Millions

Na osobę, która kupiła szczęśliwy los, czeka wygrana w wysokości 1,35 mld dolarów. Jak jednak zaznaczają urzędnicy, jednorazowa wypłata gotówki możliwa jest na kwotę 724,6 miliona dolarów. 

 

ZOBACZ: USA. W Dallas ogłoszono "kod niebieski". Z wybiegu w zoo uciekła pantera

 

Piątkowa kumulacja była drugą co do wielkości w historii Mega Millions. Rekord wynosi 1,537 miliarda dolarów, które zostały wygrane w 2018 roku w Karolinie Południowej. Zawrotna kwota kumulacji wzrosła w ciągu ostatnich trzech miesięcy, ostatecznie przekraczając kwotę miliarda dolarów.

Kolejna ogromna wygrana w historii Mega Millions

Inni wielcy zwycięzcy piątkowego losowania to 14 losów, które zgarnęły nagrody o wartości 1 miliona dolarów - podała Mega Millions.

 

ZOBACZ: USA: Nie przyszła na rozprawę. Sąd nakazał jej napisać esej na 30 stron

 

Piątkowe zwycięstwo nastąpiło po wygranej w wysokości 502 mln dolarów, która miała miejsce 14 października. Wówczas wylosowano dwa zwycięskie kupony w Kalifornii i na Florydzie.

 

Następne losowanie zaplanowano na wtorek wieczorem. W puli będzie 20 mln dolarów.

 

W Mega Millions można zagrać w 45 stanach, a także w Dystrykcie Kolumbii i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

msm/prz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie