USA: Nie przyszła na rozprawę. Sąd nakazał jej napisać esej na 30 stron

Świat
USA: Nie przyszła na rozprawę. Sąd nakazał jej napisać esej na 30 stron
YouTube/DirtTvCelebrityMedia
USA: Ławniczka na rozprawie ze swoim adwokatem. Będzie musiała napisać esej

Amerykanka ze stanu Georgia uchylała się od pełnienia funkcji ławnika. Zamiast na rozprawę, kobieta wybrała się na wakacje na Dominikanę. W ramach nagany sąd nakazał jej napisać esej na temat znaczenia funkcjonowania ławy przysięgłych. Wypracowanie ma liczyć co najmniej 30 stron.

W poniedziałek w hrabstwie Fulton w Georgii rozpoczął się proces rapera znanego jako Young Thug. Na sali sądowej zabrakło jednak ławniczki nr 64. Kobieta wolała w tym czasie polecieć na wakacje na Dominikanę.

 

Po powrocie z rajskich wakacji kobieta otrzymała naganę. W czwartek sędzia Ural Glanville postanowił wymierzyć jej także dodatkową karę. - Rozumiem, że nie da się być w dwóch miejscach jednocześnie, ale inni ławnicy musieli wydać pieniądze, żeby zjawić się tu na czas - podkreślił.

 

Początkowo ławniczka miała usłyszeć zarzut znieważania sądu. Grozi za to 1000 dolarów grzywny lub 20 dni więzienia. Sędzia Ural Glanville zdecydował się jednak wybrać inną metodę wychowawczą.

Uchylała się od obowiązków. Sędzia kazał jej napisać wypracowanie

Amerykanka dostała trzy tygodnie na napisanie 30-stronicowego eseju na temat znaczenia funkcjonowania ławy przysięgłych. Wypracowanie ma mieć charakter akademicki - zawierać co najmniej 10 źródeł i 10 przypisów.

 

- Esej powinien dotyczyć historii instytucji, jaką jest ława przysięgłych i kryteriów, które uprawniają do zasiadania w niej. Powinny się w nim znaleźć także informacje o tym, że kilkaset lat temu osoby wyglądające tak jak ja czy ty nie mogły w niej zasiadać - powiedział do kobiety sędzia, zwracając uwagę, że zarówno on i ławniczka są czarnoskórzy.

 

Tekst ma zostać sprawdzony w systemie antyplagiatowym. - Musisz napisać to sama, potem chcę o tym z tobą porozmawiać - podkreślił na sali sądowej sędzia Ural Glanville.

USA: Wygrał nagrodę Grammy. Raper na ławie oskarżonych

Ławniczka miała pojawić się na procesie nagrodzonego Grammy rapera Young Thuga. Mężczyzna jest oskarżony o wykorzystywanie swojej wytwórni muzycznej YSL do ściągania haraczy i zorganizowaną działalność przestępczą.

 

Jednym z dowodów mają być teksty niektórych piosenek. Artysta utrzymuje, że jest niewinny.

jkm/pgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie