Lublin. Szukają ich za napad na jubilera. Zginęła biżuteria, złoto i pieniądze warte trzy miliony

Polska
Lublin. Szukają ich za napad na jubilera. Zginęła biżuteria, złoto i pieniądze warte trzy miliony
Lubelska policja
Do napadu doszło 23 marca 2022 roku około godz. 20:00 przy ul.Turkusowej w Lublinie.

Biżuterię, złoto oraz pieniądze o łącznej wartości blisko 3 milionów złotych ukradli zamaskowani sprawcy z zakładu jubilerskiego w Lublinie. Przestępcy grozili właścicielowi bronią. Policja ujawniła nagranie napadu z ubiegłego roku i apeluje o pomoc w odnalezieniu sprawców przestępstwa, których zdjęcia opublikowała.

Lubelska policja ujawniła nagranie napadu na jubilera, do którego doszło 23 marca 2022 roku około godz. 20:00 przy ul. Turkusowej w Lublinie.

 

Kamery monitoringu nagrały jak trzech zamaskowanych mężczyzn weszło do lokalu, w którym funkcjonuje zakład jubilerski. Sprawców widać na nagraniach z dwóch kamer. 

 

Bezpośrednio po wejściu dwaj mężczyźni weszli od razu w lewo na zaplecze przez boczne drzwi. Trzeci mężczyzna zamknął na zamek drzwi wejściowe.

 

ZOBACZ: Warszawa. Senator Stanisław Karczewski napadnięty. Prokuratura chce aresztu dla Pawła P.

 

Ten ostatni mężczyzna, który niósł dużą torbę sportową, dołączył do kompanów.

 

Napastnicy przebywali w środku ponad 15 minut.

 

WIDEO: Mieli ze sobą torby. U jubilera spędzili ponad kwadrans. 3 mln zł strat

 

Ukradli złoto, biżuterię i pieniądze warte prawie 3 mln

Sprawcy, grożąc właścicielowi bronią ukradli biżuterię, złoto oraz pieniądze. Straty zostały wycenione na blisko 3 miliony złotych.

 

Kamera filmująca teren przed lokalem zarejestrowała jak opuszczają budynek, niosąc dwie torby sportowe i kilka mniejszych, najprawdopodobniej reklamówek.

 

ZOBACZ: Napad na sklep w Kobyłce. Nowe ustalenia i wideo

 

"Prowadzone działania operacyjne do chwili obecnej nie doprowadziły do ustalenia sprawców napadu" - poinformowała mł. asp. Małgorzata Skowrońska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

"Osoby, które na podstawie nagrania są w stanie rozpoznać mężczyzn po sylwetce lub ubiorze, a także posiadają informację na temat tego zdarzenia prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod numerem 47 811 44 11 lub pod nr alarmowy 112" - głosi komunikat policji do świadków.

hlk/bas / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie