Chiny. Lwica chciała pożreć dziecko. Na przeszkodzie stanęła szyba

Świat
Chiny. Lwica chciała pożreć dziecko. Na przeszkodzie stanęła szyba
Pixabay/herbert2512
Lwica chciała pożreć małe dziecko

Podczas wizyty w zoo lwica próbowała pożreć małe dziecko. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, na szczęście zwierzę i chłopca dzieliła gruba szyba. Całe zdarzenie nagrała matka, która zachowała zimną krew.

Do w zoo w mieście Shenyang, w prowincji Liaoning, we wschodniej części Chin. Na nagraniu widać małe dziecko, które podchodzi do wybiegu dzikich zwierząt.

 

Wylegującą się parę dorosłych lwów oddziela od widowni gruba szyba. Kilkuletni chłopiec opiera się o nią plecami i nie przejmuje się drapieżnikami z tyłu.

Dziecko było całkowicie nieświadome, że zwierzę zza szyby próbuje go pożreć

W pewnym momencie lwica zaczyna koncentrować uwagę na chłopcu, wpatrując się w niego z uwagą. Nagle drapieżnik podnosi łapy zakończone ostrymi pazurami i próbuje schwytać głowę dziecka.

 

 

Drapieżnik otwiera też paszczę tak szeroko, jak tylko może, mając nadzieję na połknięcie chłopca. Jednak po kilku nieudanych próbach rezygnuje.

 

Dziecko jest całkowicie nieświadome, że lwica zza szyby próbuje go pożreć. Zimną krew zachowuje matka, która nagrywa cały czas.

 

ZOBACZ: Meksyk. W bagażniku samochodu znaleziono małego tygrysa. W aucie była również broń i amunicja

 

Po pewnym czasie chłopiec odwraca się do drapieżnika i uważnie mu się przygląda. Nie zdaje sobie sprawy z jego wcześniejszych zamiarów.

 

Lwica teraz wydaje się przyjaźnie nastawiona, czego dowodem jest lizanie szyby, za którą stoi chłopiec. Ze spotkania z niebezpiecznym drapieżnikiem dziecko będzie miało wyjątkową pamiątkę w postaci nagrania.

mbl/bas/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie