Meksyk. W bagażniku samochodu znaleziono małego tygrysa. W aucie była również broń i amunicja

Świat
Meksyk. W bagażniku samochodu znaleziono małego tygrysa. W aucie była również broń i amunicja
Facebook/Służba bezpieczeństwa publicznego El Marqués
Zwierzę przebywało w bagażniku

W bagażniku samochodu zatrzymanego za drobne wykroczenie drogowe znajdował się młody tygrys. W aucie odkryto także broń i amunicję - przekazały media. Kierujący samochodem mężczyzna i pasażerka zostali zatrzymani.

Do zdarzenia doszło we wtorek na autostradzie na obrzeżach miasta Querétaro w Meksyku. W trakcie kontroli kierowca i pasażerka zachowywali się "agresywnie" wobec funkcjonariuszy i próbowali uciec z miejsca zdarzenia, co doprowadziło do ich aresztowania - przekazał "Mexico News Daily".

 

Podczas przeszukiwania pojazdu, policjanci znaleźli małego tygrysa, a także cztery pistolety i 98 sztuk amunicji w bagażniku samochodu. Zwierzę było schowane pomiędzy walizkami i torbami w bagażniku auta.

 

Młody tygrys został przekazany pod opiekę specjalistówFacebook/Służba bezpieczeństwa publicznego El Marqués
Młody tygrys został przekazany pod opiekę specjalistów


Zatrzymani trafili do aresztu. Broń została przekazana Prokuraturze Generalnej, która prowadzi w sprawie jej pochodzenia śledztwo - poinformowano w mediach społecznościowych.

 

 

Posiadanie egzotycznego zwierzęcia w Meksyku nie jest nielegalne

Urzędnicy przekazali, że młody tygrys jest pod opieką ekspertów. Będą oni dążyć do przywrócenia zwierzęcia do naturalnego środowiska. Jednak jeszcze nie wiadomo, czy stworzenie urodziło się na wolności.

 

Przy zatrzymanych znaleziono również brońFacebook/Służba bezpieczeństwa publicznego El Marqués
Przy zatrzymanych znaleziono również broń


Posiadanie egzotycznego zwierzęcia w Meksyku nie jest nielegalne. Właściciel musi jednak być w stanie udowodnić, że stworzenie pochodzi od certyfikowanego sprzedawcy i że urodziło się ono w niewoli. Handel dzikimi zwierzętami jest nielegalny i stanowi przestępstwo.

Nie był to pierwszy przypadek z policją i tygrysem

Handlarze narkotykowi często trzymają egzotyczne zwierzęta w domu. A sam przemyt takich stworzeń jest dochodowym biznesem.

 

 

Nie jest to pierwszy przypadek odnalezienia tygrysa przez policję w Meksyku. W 2020 roku na ulicach Tlaquepaque złapano dorosłego tygrysa bengalskiego.

 

Właściciel gonił go z lasso. Jak przekazały władze, miał odpowiednie dokumenty, ale stwierdzono, że nie przestrzegał przepisów bezpieczeństwa.

mbl/pgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie