Małopolska. Kolejne zapadlisko ziemi w Trzebini

Polska
Małopolska. Kolejne zapadlisko ziemi w Trzebini
Polsat News/Dominika Grabowska
Nowe zapadlisko w małopolskiej Trzebini

W Trzebini (woj. małopolskie) po raz kolejny zapadła się ziemia. Na miejscu jest straż pożarna, która zabezpieczyła dziurę.

Nowe zapadlisko powstało w okolicy Domu Kultury na osiedlu Siersza w pobliżu ulicy Grunwaldzkiej.

 

- Dziura ma około dwóch metrów średnicy i dwóch metrów głębokości - poinformował polsatnews.pl st. kpt. mgr inż. Piotr Bębenek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie. 

 

Strażacy zabezpieczyli miejsce

- Na miejsce wysłano jednostki straży pożarnej, które taśmami zabezpieczyły to miejsce. W wyniku zapadnięcia się ziemi nikt nie został ranny, nie są zagrożone żadne budynki - przekazał strażak.

 

Jak dodał, wkrótce na miejsce zdarzenia mają przyjechać przedstawiciele Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

 

Zapadliska w Trzebini

Jest to już czwarte zapadlisko odkryte w ostatnich dniach w Trzebini. 6 stycznia zapadła się ziemia się przy ul. Jana Pawła II. Powstała tam dziura ma trzy metry średnicy i dwa metry głębokości.

 

 

Wcześniej do podobnych zdarzeń doszło w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w Sylwestra. "Ziemia zapadła się przy ogrodzeniu prywatnej posesji, na ogródkach działkowych oraz na nieużytkach" - informuje "Gazeta Krakowska".

 

We wrześniu zapadlisko pojawiło się na cmentarzu w Trzebini. Pod ziemią znalazło się 40 grobów. Jak informowano, zapadlisko powstało w wyniku szkód górniczych.

dk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie