Victoria Lee nie żyje. Wschodząca gwiazda MMA zmarła w wieku 18 lat

Świat
Victoria Lee nie żyje. Wschodząca gwiazda MMA zmarła w wieku 18 lat
Instagram / Angela Lee
Victoria Lee zmarła w wieku 18 lat

Tragiczną wiadomość o śmierci młodej zawodniczki przekazała jej siostra, mistrzyni świata w MMA Angela Lee Pucci. Zaledwie 18-letnia Victoria swój debiut w oktagonie zaliczyła dwa lata temu, a jej kolejna walka miała się odbyć 13 stycznia. Przyczyna zgonu nie została podana do publicznej wiadomości.

"Odeszła za wcześnie i od tego czasu nasza rodzina jest całkowicie zdruzgotana" - napisała siostra zmarłej, kanadyjsko-amerykańska zawodniczka sztuk walki, która w wieku 19 lat i 9 miesięcy stała się najmłodszą mistrzynią świata w MMA.

 

"Tęsknimy za nią. Brakuje nam jej bardziej niż czegokolwiek innego na świecie. Nasza rodzina już nigdy nie będzie taka sama. Życie nigdy nie będzie takie samo" - kontynuowała Angela Lee Pucci. "Victoria była najpiękniejszą duszą, jaka kiedykolwiek żyła. Najlepsza córka, najlepsza wnuczka i najlepsza chrzestna" - napisała w dalszej części postu na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Angela Lee Pucci (@angelaleemma)

 

18-letnia Victoria Lee zmarła w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia 2022 roku, ale informacja o jej odejściu została podana dopiero teraz. "Proszę, sprawdźcie, co u waszych bliskich. Przytulcie ich i powiedzcie, ile dla was znaczą. Nigdy nie wiadomo" - zakończyła swój wpis Amerykanka. Przyczyna śmierci dziewczyny nie jest znana.

Fani w żałobie. Zaskoczenie nagłą śmiercią Victorii Lee

Hołd oddawany wschodzącej gwieździe przez fanów zalał media społecznościowe, w tym komentarze pod postem opublikowanym przez ONE Championship, globalną platformę medialną i organizację promującą sporty walki.

 

"Drużyna ONE Championship jest zdruzgotana tragiczną śmiercią Victorii Lee" - czytamy na Twitterze. "Przesyłamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom w tym trudnym czasie" - dodano.

 

Rodzinne dziedzictwo. Sporty walki miała we krwi

Victoria urodziła się w 2004 roku. Jako najmłodsza zawodniczka stoczyła cztery walki w ONE Championship i przez ten czas była niezwyciężona.

 

Zostawiła pogrążonych w rozpaczy rodziców, 26-letnią siostrę Angelę, 24-letniego brata Christiana i rok młodszego od siebie Adriana. Całe rodzeństwo Victorii jest zaangażowane w MMA. Christian jest aktualnym mistrzem świata wagi półśredniej i mistrzem świata wagi lekkiej.

 

ZOBACZ: "Interwencja". Zmarł starciu z zawodnikiem MMA. Wyrok tylko na papierze

 

Adrian z kolei jako najmłodszy członek rodziny dołączył do utalentowanego rodzeństwa i zdobył tytuł amatora w grudniu 2022 roku.

 

W trakcie swojej kariery w ONE Championship, Victoria rywalizowała w dywizji kobiet wagi atomowej (do 48 kilogramów). W ostatnich latach pokonała Victorię Souzę przez nokaut techniczny w drugiej rundzie we wrześniu 2021 roku.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Angela Lee Pucci (@angelaleemma)

map/dk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie