Chorzów. Nielegalna gala MMA z udziałem dzieci udaremniona

Polska
Chorzów. Nielegalna gala MMA z udziałem dzieci udaremniona
Śląska Policja
Nielegalna gala MMA udaremniona przez chorzowskich policjantów

W Chorzowie (woj. śląskie) pojawiły się doniesienia o organizacji "gali" MMA z udziałem dzieci. Jak przekazała policja, doniesienia wydawały się tak abstrakcyjne, że trudno było w nie uwierzyć. Okazały się jednak prawdą.

Była oficjalna strona wydarzenia, grafiki z uczestnikami walk, wstęp za 5 złotych. Tak miała wyglądać "gala" MMA z udziałem nieletnich zawodników, którą w Chorzowie (woj. śląskie) przygotowywali dwaj młodzi mężczyźni.

 

ZOBACZ: Krystyna Pawłowicz na siłowni. Marcin Najman zaprosił sędzię TK do MMA

 

MMA, czyli mieszane sztuki walki to dyscyplina, w której dopuszczone są w zasadzie wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni. Starcia zawodników są brutalne, odbywają się na ringu potocznie nazywanym "klatką".

Nielegalna "gala" MMA z udziałem dzieci

Sprawą zajęli się chorzowscy policjanci. Kolejne doniesienia wydawały się tak abstrakcyjne, że trudno było w nie uwierzyć. Okazały się jednak prawdą. Mundurowi ustalili i namierzyli miejsce pobytu organizatorów. Byli to dwaj mężczyźni: 17- i 18-nastolatek. 

 

Ustalono, że podobne walki odbyły się także miesiąc wcześniej. Jak relacjonuje policja, wtedy miała to być spontaniczna akcja, ale po jej "sukcesie" organizatorzy postanowili sprofesjonalizować "galę". Walki udaremniono w ostatniej chwili.

 

ZOBACZ: Dzieci Kadyrowa walczą w klatkach. Gala MMA na cześć przywódcy

 

Dorosłym organizatorom grozi do trzech lat więzienia, a każdy z nieletnich indywidualnie będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem rodzinnym - podaje policja. 

 

nat/m / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie