Rosja: Awaria samolotu An-26. Część bagaży wypadła w trakcie lotu

Świat
Rosja: Awaria samolotu An-26. Część bagaży wypadła w trakcie lotu
zapsib-sut.sledcom.ru, Twitter/@Lyla_Lilas
Rozszczelnienie rampy załadunkowej w rosyjskim An-26

Drzwi ładowni w samolocie An-26 otworzyła się w czasie lotu. Z maszyny wypadła część bagaży, a pilot podjął decyzję o powrocie na lotnisko w mieście Magan w Rosji, skąd startowali. Lądowanie przebiegło bez przeszkód. Żadna z 31 osób, które były na pokładzie nie odniosła obrażeń. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z wnętrza samolotu.

Około godziny 12 czasu polskiego z lotniska w rosyjskim mieście Magan w Jakucji wystartował mały samolot An-26, który docelowo miał dotrzeć do leżącego nad Morzem Czarnym Magadanu. Na pokładzie maszyny było 25 pasażerów i 6 członków załogi. 

 

Gdy samolot był w powietrzu doszło do awarii zamków w luku bagażowym. W jej wyniku drzwi ładowni otworzyły się, a część bagaży wyleciała z maszyny. Jak podaje agencja Interfax, doszło też do dekompresji w kabinie.

 

ZOBACZ: Korea Południowa oddała strzały. Jeden z samolotów szturmowych rozbity

 

Po awarii pilot podjął decyzję o powrocie na lotnisko w Magan. Lądowanie przebiegło pomyślnie, a załoga i pasażerowie wyszli z sytuacji bez obrażeń. Przekazano też, że samolot nie doznał kolejnych uszkodzeń.

Awaria rosyjskiego An-26. Pokazali nagranie z samolotu

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, wykonane najprawdopodobniej przez jednego z pasażerów An-26. Widać na nim, mężczyznę, a za nim częściowo otwartą rampę załadunkową. 

 

"Nic niezwykłego: w Rosji drzwi samolotu otworzyły się podczas lotu na wysokości kilku kilometrów" - napisał właściciel konta, na który, opublikowano nagranie.

 

 

Wydział Śledczy Wschodniosyberyjskiej Komisji ds. Transportu, który bada sprawę awarii przekazał, że prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Funkcjonariusze przesłuchali  już załogę, wykonali też oględziny samolotu.

mst/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie