Radom. Lekarka miała 2,3 promila alkoholu. Kolejne takie zdarzenie w tym samym mieście

Polska
Radom. Lekarka miała 2,3 promila alkoholu. Kolejne takie zdarzenie w tym samym mieście
Polsat News
Pijana lekarka pracowała w szpitalu w Radomiu

Pijana lekarka pracowała w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Tytusa Chałubińskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miała 2,3 promila alkoholu. Jak przekazała reporterka Polsat News, policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia i sprawdza, czy nietrzeźwa kobieta zajmowała się pacjentami.

Przepisy prawa są surowe wobec medyków, którzy do pracy przyjdą nietrzeźwi. - Gdy dojdzie do narażenia życia lub zdrowia pacjenta, to personelowi grozi do trzech lat więzienia - przekazała reporterka Magda Pernet.

 

Policja zbadała lekarkę alkomatem. Funkcjonariusze obecnie zbierają materiał i przesłuchują świadków.

 

- W związku z zaistniałą sytuacją szpital natychmiast wdrożył obowiązujące procedury - zapewniła Elżbieta Cieślak, rzeczniczka prasowa radomskiego szpitala specjalistycznego.

Lekarka miała w organizmie 2,3 promila alkoholu

Jak dodała Cieślak, "osoba, której zachowanie mogło budzić wątpliwości nie miała kontaktu z pacjentami". - Została też natychmiast odsunięta od pełnienia obowiązków - mówiła.

 

Nieoficjalnie wiadomo, że o sytuacji miał zawiadomić jeden z pracowników szpitala. Według lokalnej prasy, informacje o nietrzeźwej 30-latce mieli przekazywać również pacjenci.

 

WIDEO: Radom. Lekarka miała 2,3 promila alkoholu. Policja wyjaśnia czy miała kontakt z pacjentami

 

Zgłoszenie o pijanej lekarce przebywającej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym trafiło na policję w środę przed godz. 12:00.


- Policjanci, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili, że 30-letnia kobieta jest pod wpływem alkoholu. Okazało się, że miała w organizmie 2,3 promila - przekazał sierż. szt. Kamil Warda, rzecznik radomskiej policji.


Nie jest to odosobniony przypadek w Radomiu. W styczniu 2021 roku dyżur miał pełnić lekarz, który miał 2,5 promila alkoholu we krwi. Lekarza zawieszono, ale z powodu braków kadrowych, szpital zatrudnił go ponownie.

 

ZOBACZ: Wielkopolskie: Pijana 14-latka trafiła na SOR. Miała 2,5 promila

 

Z kolei w grudniu w Białymstoku nietrzeźwy lekarz przyjmował pacjentów i zbadał 11 osób, nim przyjechała policja. Pijany lekarz pracował też w województwie wielkopolskim w czerwcu.

mbl/wka / Polsat News / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie