Wielka Brytania: 22-latka twierdziła, że zgwałcili i sprzedali ją gangsterzy. Skłamała osiem razy

Świat
Wielka Brytania: 22-latka twierdziła, że zgwałcili i sprzedali ją gangsterzy. Skłamała osiem razy
Facebook/Eleanor Williams
Młoda kobieta zamieściła zdjęcie z prawej, aby "udowodnić", że padła ofiarą gwałtu i handlu ludźmi

W mediach społecznościowych wyznała, że padła ofiarą handlarzy ludźmi, co wywołało uliczne niepokoje w brytyjskim mieście Barrow-in-Furness. 22-letnia dziś Eleanor Williams zamieściła w sieci zdjęcie swojej posiniaczonej twarzy. Opowiedziała też, że była gwałcona, a później "przekazana" do agencji towarzyskiej w Amsterdamie. Proces obnażył jednak kłamstwa młodej kobiety. Została skazana.

22-letnia Eleanor Williams ponad dwa lata temu opublikowała w sieci zdjęcia swojej posiniaczonej twarzy. Przekazała, że obrażenia zadali jej członkowie azjatyckiego gangu zajmującego się handlem ludźmi. W jego ręce miała wpaść, gdy w Wielkiej Brytanii trwał jeszcze lockdown.

 

Młoda kobieta dodała, iż przestępcy ją zgwałcili, a następnie sprzedali, ale udało jej się oswobodzić. 19 maja 2020 roku została znaleziona na ulicy, co wywołało zamieszki w jej rodzinnym Barrow-in-Furness.

Prokuratura nie wierzyła w relację Eleanor Williams

Podczas niepokojów poszkodowany został m.in. lokalny muzułmański restaurator. Do internetu trafiły też wtedy SMS-y z groźbami kierowanymi do Williams, a także podobne wiadomości wysyłane do niej na platformie Snapchat - opisało BBC News.

 

ZOBACZ: Świętokrzyskie: Pijany 62-latek zasnął na wozie. Miał ponad 3 promile

 

Post na Facebooku ze zdjęciami kobiety udostępniono ponad 100 tysięcy razy. Brytyjska prokuratura wszczęła śledztwo, ale w jego trakcie stwierdziła, że ówczesna 19-latka sama zadała sobie rany młotkiem.

 

Podczas procesu Eleanor Williams przyznała, iż kontaktowała się z siostrą i matką, aby zaniosły młotek do jej adwokata. Śledczy udowodnili jej z kolei, że szukała w sieci przypadkowych ludzi i oskarżała ich o zmuszenie do seksu czy ubezwłasnowolnienie.

 

Niekiedy też wymyślała istnienie osób, które miały ją skrzywdzić. Nieprawdziwe okazały się też SMS-y i wpisy na Snapchacie.

22-latkę uznano winną okłamywania wymiaru sprawiedliwości

Jeden ze "wskazanych" przez nią mężczyzn powiedział w sądzie, iż nieprawdziwe oskarżenia "zrujnowały mu życie", bo spędził 10 miesięcy w areszcie.

 

ZOBACZ: Pomorskie. Na przystanku w Słupsku leżała kompletnie pijana 13-latka. Zabrało ją pogotowie

 

Adwokat kolejnego zapytał się 22-latki, czy "nie dużo już wyrządziła piekła" jemu klientowi, ponieważ powiedziała, że kazał jej pracować w agencjach towarzyskich w holenderskim Amsterdamie.

 

Ława przysięgłych uznała, iż Eleanor Williams winna jest ośmiokrotnego wprowadzenia w błąd wymiaru sprawiedliwości. O wysokości nałożonej na nią kary kobieta dowie się w marcu.

wka/map/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie